1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. חדרי ילדים ונוער
  4. בטיחות בחדר הילדים

בטיחות בחדר הילדים

העולם הקסום של ילדכם מתחיל בחדר בו הם מבלים את רוב זמנם. כל מה שחשוב לדעת כדי להעניק להם חדר ילדים נוח שנעים לשהות בו

מאת שירה דרורי

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
קרן כהן מארגון "בטרם" מסבירה שילדים קטנים הם סקרנים מטבעם. "הם חוקרים את עולמם וחווים אותו באמצעות התנסויות שונות, אך מבחינה קוגניטיבית ורגשית אין לילדים אפשרות לאמוד סכנה. לכן, חשוב לארגן את החדר בצורה כזאת שתאפשר להם לשחק בבטחה.
בקניית ריהוט לחדר הילדים יש לוודא כי הוא בעל תו תקן, חדר בעיצוב - Studio Sl - lineבקניית ריהוט לחדר הילדים יש לוודא כי הוא בעל תו תקן, חדר בעיצוב - Studio Sl - line 

ריהוט בטוחברכישת רהיטי ילדים כמו מיטה, שידה, מזרן וכו´, יש לבדוק כי הם בעלי תו תקן. מומלץ לרכוש רהיטים בעלי פינות מעוגלות, או לחלופין מגני פינות, למניעת פגיעות.
במידה ורכשתם ספרייה לחדר, או רהיטים כבדים אחרים, כמו טלוויזיה, דאגו לקבע אותם אל הקיר באמצעות אביזרים מתאימים.
ריהוט כגון מיטה, שידה, כסאות, או שולחן אין למקם מתחת לחלון, למניעת טיפוס ונפילה מגובה, חדר מבית ברזילי עיצוב חדרי ילדים ונוערריהוט כגון מיטה, שידה, כסאות, או שולחן אין למקם מתחת לחלון, למניעת טיפוס ונפילה מגובה, חדר מבית ברזילי עיצוב חדרי ילדים ונוער 

מניעת נפילה מגובהריהוט כגון מיטה, שידה, כסאות, או שולחן אין למקם מתחת לחלון, למניעת טיפוס ונפילה מגובה.
ילדים לא תמיד משתמשים באביזרים באופן ה"מקובל" ונוהגים לעיתים לטפס על ריהוט כגון מיטה, שולחן וכדומה.
הדרך הטובה ביותר למנוע את נפילתם מהגובה, היא התקנת סורגים לפתחי החלונות. כדאי להיות מודעים לכך שתריסים ורשתות נגד יתושים אינם מהווים הגנה נגד נפילת ילדים.
כמו כן, גם סגירת התריס ושימוש בשלבי תריסים אינם משמשים הגנה לנפילה. משקל הילד הנשען אל התריס עלול להיות מסוכן, והילד גם יכול ללמוד בעצמו לחקות את המבוגר ולפתוח את התריס לבד.
כשמתכננים את חדר הילדים יש לתת את הדעת על אחסון הצעצועים, חדר בעיצוב - ברזילי עיצוב חדרי ילדים ונוערכשמתכננים את חדר הילדים יש לתת את הדעת על אחסון הצעצועים, חדר בעיצוב - ברזילי עיצוב חדרי ילדים ונוער 

סידור הצעצועיםדבר נוסף שיש לתת עליו את הדעת בתכנון חדר ילדים הוא סידור הצעצועים. במשפחות שיש מספר ילדים בגילאים שונים, יש למקם את הצעצועים בהתאמה לגילם. צעצועים שהאח הבוגר משחק אך מסוכנים לתינוקות, כמו חלקי לגו קטנים, פאזלים, גולות וכל מה שנכנס לקופסא של פילם או קופסת גפרורים - יש לאחסן במדפים גבוהים. את הצעצועים המתאימים לכל הילדים מומלץ למקם במדפים נמוכים.

תגובות לכתבה

חזור מעלה