1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. חדרי ילדים ונוער
  4. טפטים, שטיחים, ריצוף ווילונות

טפטים, שטיחים, ריצוף ווילונות

העולם הקסום של ילדכם מתחיל בחדר בו הם מבלים את רוב זמנם. כל מה שחשוב לדעת כדי להעניק להם חדר ילדים נוח שנעים לשהות בו

ריצוף הוא חלק חשוב בתכנון חדר ילדים,  כדי להעניק לילד חופש תנועה, חדר ילדים מבית קונספט עיצובים
ריצוף הוא חלק חשוב בתכנון חדר ילדים, כדי להעניק לילד חופש תנועה, חדר ילדים מבית קונספט עיצובים  
ניתן להתאים את צבע הטפט למינו של הילד, חדר שינה מבית קונספט עיצובים
ניתן להתאים את צבע הטפט למינו של הילד, חדר שינה מבית קונספט עיצובים  
חדר תינוקות בגוון צהוב בשילוב שבלונות -נירלט
חדר תינוקות בגוון צהוב בשילוב שבלונות -נירלט  

מאת שירה דרורי

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
ריצוף הוא חלק חשוב בתכנון חדר ילדים, כדי לשמור על האווירה המבוקשת ולהעניק לילד חופש תנועה.
מומלץ לבחור רצפה בעלת משטח נעים לדריכה וגמישות מדרך, כגון פרקט טבעי או למינציה, השומרים גם על החמימות ובעלי אפקט מרגיע. חשוב לקחת בחשבון שאם חדר הילדים הוא גם חדר המשחקים, הרי שהרצפה עלולה להתלכלך במהירות ולכן יתאים להשתמש בריצוף מסוג PVC שהינו חומר נעים לדריכה וגם חומר רחיץ יחסית.

טפטים


אדריכלית הפנים יפעת שוחט, אומרת ש"בתכנון חדר ילדים כדאי להמעיט באלמנטים שצוברים אבק, כגון שטיחי קיר או טפטים עם סיבים".
היא מדגישה כי טפטים לחדרי ילדים מהווים דקורציה יפה, אך מומלץ פשוט לבחור טפט שממעט בצבירת אבק.
אלירן מודן, מ"מטפטים" - מרכז טפטים באזור השרון, מדגיש כי בבואנו לבחור טפטים, יש לחשוב על האווירה והתחושה שרוצים להקנות לחדר. האם אנחנו רוצים אוירה שמחה, אוירה סולידית, אוירה קולית? לאחר שנחליט על האוירה הרצויה, עלינו להחליט על מספר פרמטרים נוספים:
צבעוניות – ניתן להתאים את צבע הטפט למינו של הילד (ורוד לבנות, תכלת לבנים...), או לחילופין לבחור בצבעים נטרלייים.

יש לשים לב שבחללים קטנים עדיף לבחור צבעים בהירים על מנת לתת תחושת הגדלה של החלל.
מודן מדגיש כי יש להחליט מראש אילו מהקירות מיעדים לטפטים. "לפעמים נבחר קיר בודד שעליו נדביק את הטפט, והוא ימשוך את תשומת הלב. אך לעיתים נרצה להדביק טפטים על כמה קירות, ובמקרה שמחליטים לשלב כמה סוגי טפטים, רצוי לבחור טפטים מאותה "משפחה" שמתחברים בצבעוניות ובדוגמא.

רצוי שתהיה הפרדה טבעית בין סוגי טפטים שונים או בין טפט לקיר. למשל, אם רוצים לעשות טפט היקפי בחצי גובה קיר, רצוי לסיימו במקום הגיוני כמו קו החלון. דבר זה מקנה לחדר מראה טבעי.

בנוסף, מודן מציין כי "ניתן גם להדגיש את סוף הטפט באמצע קיר, ע"י השמת בורדר (פס טפט רוחבי שמידתו בדר"כ בסביבות 15 ס"מ רוחב), או קרניז באמצע הקיר. לילדים מתבגרים ניתן ליצור אפקט מרשים ע"י תמונת קיר עשויה מטפט.
כמו כן, אפשר לשתף את הילד בהחלטה (תלוי בגילו כמובן). אם מדובר בילדים קטנים, רצוי להראות להם מבחר מצומצם של טפטים לחדרי ילדים מתוך הדברים שמקובלים על ההורים. זה מונע מצב שהילד בוחר טפט שההורה אינו רוצה".

שטיחים לחדר הילדים


היות וכדאי להימנע ככל האפשר מצבירת אבק בחדרי ילדים, כדאי לוותר על שטיחים פרוותיים בעלי שיערות בולטות ולהצטייד בשטיחים עבים מסיבים טבעיים, כגון כותנה.
ניתן למצוא שטיחים עם דוגמאות וציורים בצבעים עליזים ולהתאים כך את המוטיב החוזר בחדר על גבי הקירות או הריהוט, גם בשטיח – פרחים, בלונים, חיות וכולי.

וילונות


כדאי להוסיף גם וילונות לחדרי ילדים שיעניקו טאץ´ ייחודי לחלל ונגיעה נוספת של צבע. מומלץ לבחור בוילונות דו שכבתיים המורכבים משכבה אחת אטומה שמונעת חדירה של אור יום פנימה, כדי לתת לילד אפשרות לישון ללא הפרעות ומעל שכבה שקופה ומאויירת למראה עליז וססגוני, שתחדיר פנימה את אור היום המבוקש בשעות הפעילות של הילד.

תגובות לכתבה

חזור מעלה