1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. חדרי ילדים ונוער
  4. צביעת חדרי ילדים

צביעת חדרי ילדים

הצבע הוא אלמנט חשוב ביותר ביצירת האווירה וההרמוניה בחדר. איך כדאי לצבוע את חדר הילדים? באילו צבעים לבחור? מתי מומלץ? כל הטיפים בנושא צביעת חדרי ילדים

מאת שירה דרורי

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
איריס יוגב, אדריכלית הבית של נירלט, מציינת כי הצבע הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר ביצירת האווירה וההרמוניה בחדרי הילדים. באמצעות צבע ניתן להעניק אשליה של מרחב לחדרים קטנים, להחיות מסדרונות ארוכים, להעניק מראה חדש לרהיטים ישנים, ועוד.
רצוי להגדיר איזו אווירה אנחנו רוצים ליצור בחדר. חשוב להחליט מראש, מה רוצים להדגיש ומה רוצים להצניע. חשוב לזכור כי את הצבע ניתן לשנות בקלות יחסית, ובדרך זו ניתן לרענן את מראה החדר בכל כמה שנים.
לדברי איריס, לילדים רגישות אנרגטית גבוהה ולכן לצבעים השפעה גדולה עליהם. לכן, לצביעת הקיר בחדר הילדים מומלץ להשתמש בגוונים פסטליים בעלי השפעה מרגיעה.

בעת צביעת חדרי ילדים מומלץ להשתמש בצבעים רחיצים, חדר ילדים מבית ברזיליבעת צביעת חדרי ילדים מומלץ להשתמש בצבעים רחיצים, חדר ילדים מבית ברזילי 

חשוב להקדיש מחשבה לשאלות הבאות: האם תרצו חדר בהיר או צבעוני? או שאולי הייתם מעדיפים חדר בגוונים טבעיים ונינוחים? כחולים רכים, ירקרקים ושמנת הם צבעים מרגיעים בעוד שאדום, כתום וצהוב בוהק הם צבעים מעוררים. קחו בחשבון שלתינוק בן יומו ועד סוף שנתו השנייה עדיף השימוש בגוונים בעלי טון גוון פסטלי ולא גוונים בוהקים וחזקים.
איריס טוענת כי על מנת להפוך את חדר הילדים לחלומי, אפשר לבחור לחדר נושא כדוגמת דובונים, ים, קרקס, פרחים, פיות, מלאכים ועוד, ובהשראתו לעצב את החדר.
בחירת נושא לחדר תקל על בחירת הרהיטים, גוון, עיטור וטקסטורות הצבע והאביזרים. כל אלה הם שייצרו את האווירה הסופית בחדר. "לכל נושא ניתן להתאים שבלונות. המבחר הקיים היום של השבלונות מאפשר למצוא שבלונה לכל נושא ותמיד ישנה אפשרות להכין שבלונה לבד".

לצביעת הקיר בחדר הילדים מומלץ להשתמש בגוונים פסטליים בעלי השפעה חן בר אוןלצביעת הקיר בחדר הילדים מומלץ להשתמש בגוונים פסטליים בעלי השפעה חן בר און 

מתקשים להחליט איזה גוון יתאים לחדר הילדים, מהי כמות הצבע הדרושה, כיצד להכין את השטח לצביעה, איך ליצור אפקטים בצבע? היכנסו לפורום צביעת הבית וקבלו תשובות ממומחים בתחום

תגובות לכתבה

חזור מעלה