1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. חדרי ילדים ונוער
  4. תכנון ועיצוב חדרי ילדים

תכנון ועיצוב חדרי ילדים

העולם הקסום של ילדכם מתחיל בחדר בו הם מבלים את רוב זמנם. כל מה שחשוב לדעת כדי להעניק להם חדר ילדים נוח שנעים לשהות בו

ילדים גדלים בקצב מסחרר והצרכים והעדפות שלהם משתנים בהתאם. חדר שינה מבית 
ברזילי
ילדים גדלים בקצב מסחרר והצרכים והעדפות שלהם משתנים בהתאם. חדר שינה מבית ברזילי  
 חדר שינה בעיצוב אדריכלית הפנים לימור שילוני.עיצוב הריהוט: Yo-Yo kids.
חדר שינה בעיצוב אדריכלית הפנים לימור שילוני.עיצוב הריהוט: Yo-Yo kids.  
חדר הילדים צריך להיות מואר באופן אחיד, חדר ילדים בצבעי נירלט
חדר הילדים צריך להיות מואר באופן אחיד, חדר ילדים בצבעי נירלט  

מאת שירה דרורי

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
ילדים גדלים בקצב מסחרר והצרכים והעדפות שלהם משתנים בהתאם.
צמיחתם המהירה היא הסיבה העיקרית שלקראת שיפוץ ממלכת הילדים הקסומה, חשוב מאוד להשקיע חשיבה לטווח הארוך. לדברי אדריכלית הפנים יפעת שוחט, מומלץ לתכנן את החדר כך שהילד יוכל לגדול בחדר כל הדרך אל גיל ההתבגרות.
כך למשל, כדאי להקצות מקום למיטה נפתחת לצורך אירוח חברים, לבחור רהיטים בגוונים ניטרליים יחסית ולהצטייד בפתרונות אחסון מגוונים. מומלץ ליצור מראש מרווחים בין הרהיטים השונים במידה והם יוחלפו ברהיטים מאסיביים וגדולים יותר לפי מידותיו של הילד, ולמקרה שהוא יצטרך גם פינת עבודה או פינת מדיה.
[IMG=108]
מומלץ להחליט מראש האם החדר הוא חדר שינה או גם חדר משחקים, כי במידה ותרצו שחדר הילדים ישמש גם כחדר משחקים, יש לתכנן מראש שטח נוח ומרווח לאחסון ולמשחק.

חדר לשנייםגליה שטרנברג, אדריכלית פנים, מציעה להתאים את עיצוב חדרי ילדים כך שיותאם גם במידה ושני ילדים חולקים חדר אחד וקיים ביניהם הפרש גילאים.
"ניתן לתכנן חלל משותף, כשמחיצה מחומרים מגוונים מחלקת אותו לפונקציות שונות. ספריית משחקים וספרים לדוגמה, הנשענת על מחיצת גבס חופשית בחלל, יכולה להפוך לימים לקיר המפריד בין חדרי ילדים.
כשמחליטים על מגורים של שני ילדים בחלל אחד, כדאי לשקול איזור משותף לשינה, ואחר למשחקים ועבודה, או לימודים. עם זאת כדאי שלכל ילד תהיה פינה אישית, המיועדת רק לו, הוא האחראי למראה ולסדר שבה. פתרון המאפשר חיסכון במקום הוא מיטת קומותיים לשני הילדים.
[IMG=110]

המעבר ממגורים של שני ילדים בחדר להפרדתם, צריך להיות מתוכנן מתחילת הפרויקט, כך יערך השינוי במהירות, ובתקציב נמוך יחסית.

שיתוף הילד בשיפוץלקראת שיפוץ חדר הילדים חשוב לשבת עם הילד ולגבש רשימת צרכים, אילו רהיטים לכלול, היכן למקם, לחשוב כיצד כל החלקים משתלבים לכדי שלם אחד מבחינת מקום וסגנון וכמובן, להיות קשובים לצרכי הילד. "לפעמים רעיון שנראה מטורף, יהיה תחילתו של עיצוב עם מעוף, אוירה או אופי מיוחדים, המתאימים לאישיות הילד", אומרת גליה. "עם הקשבה ושיתוף, יהיה ניתן להגיע לתוצאה אהובה על הילדים וכן על ההורים".

מעצבת חדרי הילדים קרן הירשפלד-מילמן, בעלת ´קרן-ריהוט בוטיק´ אומרת שקנה המידה הוא מרכיב חשוב מאוד בתכנון חדר הילדים. "יש להכיר את קנה המידה של הילד, השונה משלנו, ועל ידי העיצוב להעניק לו תחושה שהוא שולט בסביבה. ילדים צריכים להיות מסוגלים לתלות את בגדיהם, להגיע לצעצועים ולספרים, לשבת על כסאות ולהתבונן בתמונות מבלי לכופף את הצוואר".
יפעת מוסיפה שגם את המתגים כדאי למקם נמוך יחסים כדי לאפשר הגעה נוחה למתגים.
[IMG=111]

תכנון התאורהקרן מציינת שחדר הילדים צריך להיות מואר באופן אחיד. "מומלץ להשתמש בגוף תאורה תלוי במרכז החדר ולהתקין מנורת קריאה מעל ראש המשתמש מסוג PL היות שסוג נורה זה אינו מחמם ואינו מסכן את הילד הסקרן".

מעצבים חדר לילד ויש לכם התלבטויות? היכנסו אל פורום חדר ילדים והתייעצו עם המומחים שלנו

תגובות לכתבה

חזור מעלה