1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. עיצוב חדרים
  4. שדרוג מבואה

שדרוג מבואה

מעדיפים לא לשפץ ולחסוך בעלויות? כך תעצבו את חללי הבית השונים במינימום עלויות

עיצוב והפקה ליעונה מנקלי | צבע והתקנות פול דקור | התקנת פרופילים 360 מעלות | צילום Adira TV

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
מבואת הכניסה היא חלל שבדרך כלל מקבל פחות תשומת לב מבחינה עיצובית, למרות שהוא זה שמבחינים בו מיד כשנכנסים לבית, והוא זה שאמון על הרושם הראשוני. לבד מחלל שאפשר לעצבו ביצירתיות, הוא גם יכול להעניק מקום לאחסון וארגון החפצים שמגיעים איתכם הביתה, ולהקנות לבית כולו אופי חמים ונעים, עוד לפני שנכנסים פנימה.

'מבואת הכניסה היא חלל שמקבל בדרך כלל פחות תשומת לב', מבואת הכניסה לפני השדרוג 

כניסה מרשימה


בדירות ישנות יותר מבואת הכניסה מתפרסת על שטח רחב ומרכזי בבית, ואכן בדירה אליה הוזמנו לבצע את עבודת השדרוג, נהנינו ממרחב גדול יחסית. כיוון שכך, החלטנו לעצב אותה בסגנון עתיק וחמים עם נגיעות שיק-פריזאי, והתחלנו את העבודה במתן אופי לקירות הערומים.

טיפים לעיצוב מבואת הכניסה:


> כדאי להתחשב בחללים הצמודים לחלל שאותו מעצבים, כמו חדר המגורים והמטבח, ולהשתמש בצבעים ובפריטים שיתכתבו אלה עם אלה.
> חשוב לא פחות להעדיף שחלל זה יישאר מאוורר ומואר, לכן העדיפו צבעים בהירים ולא כהים מדי.
> מתנו את השימוש ברהיטים ובפריטים משלימים, שלא יצרו עומס, או חלילה, סוג של מכשול.

פרופיל חדש


בחרנו לחלק את שני הקירות המרכזיים והסמוכים לשני חלקים (שליש ושני שלישים) וביצענו את ההפרדה בעזרת פרופיל דקורטיבי. הפרופילים המעוטרים עשויים חומר מוקצף וקל, והם משדרגים את הקירות פלאים. צבענו את הפרופילים החתוכים בצבע זהה לזה שבו בחרנו לפאר את חלקו התחתון של הקיר (גוון מוקה, 8323M) והדבקנו אותם בדבק אקרילי אל הקיר. את החלק העליון של הקיר בחרנו לצבוע באפקט מיוחד שיקנה לו מראה עתיק, בגוון חום בהיר (דזירה, DT02-4).

כך תוסיפו פרופיל דקורטיבי לקירות הבית:
> מדדו את הגובה הרצוי מהרצפה וסמנו אותו בכמה נקודות על הקיר.
> חתכו את הפרופיל ברוחב הרצוי.
> מרחו דבק אקרילי בנדיבות והצמידו את הפרופיל למקום שסימנתם על הקיר.
> נקו את עודפי הדבק מצידי הפרופיל בעזרת מרית (שפכטל) ומטלית לחה.
הטיפ של אסף מ-"360 מעלות" להתקנת פרופיל יציב
כדי שהפרופיל לא יזוז עד שהדבק יתייבש, כדאי לנעוץ כמה מסמרים לאורך הקיר, על הנקודות שסימנתם ולהשעין עליהם את הפרופיל לאחר ההדבקה. לאחר כ-6-7 שעות תוכלו להוציאם.


'בסיום הדבקת הפרופיל יש לנקות את עודפי הדבק מצדדיו בעזרת מרית (שפכטל) ומטלית לחה', '360 מעלות' 


טיפים לצביעת קיר בסגנון עתיק


> ראשית יש לוודא שהקיר צבוע בצבע אקרילי ולא בצבע סיד (נפוץ בדרך כלל בבתים חדשים), כי אם הבסיס הוא זה האחרון, יש לבצע פעולה מקדימה ולמרוח שכבת חומר מקשר (בונדרול), שיחזק את התשתית ויקבע את הצבע הנבחר אל הקיר.
> הקפידו להדביק דבק - נייר (מסקינג-טייפ) על התקרה, בסמוך לקצה הקיר, וכן בצידי הקיר אותו צובעים, כדי שלא יוכתמו בצבע. חשוב להוריד את הדבק מיד בסיום העבודה, עוד בטרם יתייבש הצבע.
> מרחו את הדזירה בעזרת מברשת צרה בתנועות איקס על הקיר.
> עברו על הצבע, בעודו לח, בעזרת המרית הפלסטית. הצמידו אותה לקיר ב-45 מעלות והחליקו את הצבע בתנועות איקס עדינות.
> כדאי למרוח שכבה נוספת של צבע באותו האופן, לקבלת גוון אחיד וגימור מהודר ומהוקצע.
הטיפ של פול לצביעת קיר
חשוב לעבוד עם הדזירה בזריזות, כדי שהצבע לא יספיק להתייבש בין קטע צביעה אחד למשנהו. כדאי לצבוע בצורת "נחש" אנכית, כך תצליחו לטשטש את החיבורים בין קטעי הצביעה.


'ליצירת אפקט דזירה, מרחו את הצבע בעזרת מברשת צרה בתנועות איקס על הקיר' 

רהיטים בניחוח עתיק


בעלת הדירה העמידה בפינת הכניסה ספסל עתיק והדום שצבעם דהה. בחרנו להשאיר אותם בחלל המבואה ולצבוע אותם בטכניקת ה"דיסטרסינג", כך שיתאימו לסגנון בו בחרנו. טכניקה זו מעניקה אשליה של פריט מיושן ושחוק, אך בצורה קלילה ואסתטית, דרך משיחת שתי שכבות צבע מנוגדות (בדרך כלל צבע כהה בבסיס וצבע עליון בהיר) ושיוף עדין של השכבה העליונה. מכיוון שהצבע הנוכחי של הרהיטים היה כהה מספיק, ויתרנו על צביעת הרהיטים בצבע בסיס והתחלנו את העבודה מהאמצע.

ספסל העץ נצבע בטכניקת הדיסטרסינג כדי להעניק לו מראה עתיק ומענייןספסל העץ נצבע בטכניקת הדיסטרסינג כדי להעניק לו מראה עתיק ומעניין 


איך צובעים רהיט למראה עתיק?
> משפשפים נר לבן ופשוט על כל הפינות שאותן נרצה לשייף ולהדגיש בסוף התהליך וניגבנו היטב את שאריות שעוות הנר בעזרת מטלית יבשה.
> צובעים שתי שכבות צבע בגוון בהיר לכיסוי אחיד ומלא של הרהיטים (אוניאור, W8721) וממתינים לייבוש.
> לאחר שהרהיטים התייבשו לגמרי, משייפים בעזרת נייר לטש עדין את המקומות בהם נמרחה שעוות הנר. השיוף חושף את הצבע התחתון, או במקרה הזה, את הצבע המקורי של הרהיטים.

באופן דומה תוכלו גם אתם לזכות ברהיטים מחודשים ומקסימים בעלות מינימאלית, ולחסוך את הכסף הרב שהייתם משלמים עליהם אם הייתם רוכשים אותם בחנויות העיצוב.

אור מעוצב


להשלמת הקומפוזיציה בחלל, ביקשנו להוסיף לצד הרהיטים שצבענו גם גוף תאורה מעוצב. זוהי הזדמנות מצוינת למי שיש ברשותו גופי תאורה ישנים, בבית או במחסן, להעניק להם חיים חדשים ולהתאים אותם לעיצוב הבית. מכיוון שלא עמד לרשותנו גוף תאורה, רכשנו אחד במחיר מוזל באחת מרשתות התאורה הגדולות. על חוסר העיצוב של הפריט פיצינו בעבודה יצירתית עם עזרים כמו נייר מודפס וסרט לקישוט.

> כשבסיס גוף התאורה לא מתאים לייתר הצבעים בחלל, רססו אותו בספריי צבע (אנחנו השתמשנו בצבע מטאלי מוזהב).
> את האהיל השקוף מחפים בנייר המודפס, אותו מדביקים בעזרת דבק טפטים מעורבב עם דבק פלסטי.
> לעיטור ולגימור מהודר, מדביקים נייר דבק דו-צדדי בשוליו העליונים והתחתונים של האהיל ועליו סרט קישוט נוצץ במיוחד.

גוף התאורה שודרג ועוצב בהתאם לסגנון הנבחר לחללגוף התאורה שודרג ועוצב בהתאם לסגנון הנבחר לחלל 


כריות אישיות


כריות נוי מעוצבות ונוחות הן הכרחיות ליצירת אווירה נעימה ומזמינה. מכיוון שלא רצינו להעמיס על הספסל הקטן, הכנו אותן בעצמנו, בגודל אישי ומיוחד. מפיות אוכל מודפסות שרכשנו ב"משביר לצרכן" הפכו לכיסוי חינני במיוחד בטכניקת מעטפה.

> תופרים כפתור גדול ודקורטיבי אל אחת מפינות המפית, ובפינה הנגדית גוזרים חריץ, אליו נוכל להשחיל את הכפתור.
> אל הפינות שנותרו בשני הצדדים מדביקים צמדן (סקוץ´/וולקרו) ובאמצע מכניסים מעט מילוי אקרילן.
> מקפלים את שתי הפינות הצדדיות, האחת על השניה, כך שייצמדו בעזרת הצמדן, ואת שתי הפינות הנגדיות מכפתרים יחדיו, ממש כמו מעטפה.

כריות נוי בגודל אישי ומיוחד, שהוכנו באמצעות מפיות אוכל מודפסות ומילוי אקרילןכריות נוי בגודל אישי ומיוחד, שהוכנו באמצעות מפיות אוכל מודפסות ומילוי אקרילן 


לפני שפותחים את הדלת


משסיימנו את כל הפרויקטים וההכנות, כולל הרכבת שולחן הצד שרכשנו באיקאה, כל שנותר הוא למקם את הרהיטים בחלל, להניח את גוף התאורה ולחברו לחשמל, לפרוס את השטיח, לפזר את הכריות ולתלות את המתלה הדקורטיבי.

הטאץ´ הסופי:
> מורחים בעדינות משחת פטינה בצבע זהב על עיטורי הפרופיל שעל הקיר (כמובן שיש לעשות זאת רק לאחר שהתייבש הדבק), בשולי שולחן הצד וגם על המתלה. נגיעות הזהב מדגישות עיטורים או פינות נבחרות ותורמות למראה זוהר ויוקרתי של כל פריט, אך חשוב שלא להגזים בשימוש ולגרוע מהמראה העדין המבוקש.
> מדביקים מדבקות דקורטיביות בצורת מסגרות עתיקות. אלה מוסיפות קריצה הומוריסטית ומלאת השראה לקיר ולחלל כולו.
> כדאי להיעזר בפריטים ייחודיים או פונקציונאליים שנמצאים בבית ולצייד את הכניסה במקומות אחסון ותלייה לחפצים האישיים. הפעם סיפקנו לבעלת הדירה מתלה פשוט עם שני ווים, עליו תוכל לתלות תיק, סוודר, או כל פריט אחר.
חלקו התחתון של שולחן הצד יכול בקלות לשמש כמעמד עיתונים (ואפילו כמקום לתיק המסמכים), ואילו כלי קרמי מיוחד ומעוצב יוכל לשמש ככלי לאחסון מפתחות הבית או לכלי כתיבה ופתקים.

משחת פטינה בצבע זהב העניקה גם לפרופיל שעל הקיר מראה ייחודי ועתיקמשחת פטינה בצבע זהב העניקה גם לפרופיל שעל הקיר מראה ייחודי ועתיק 
מדבקות דקורטיביות בצורת מסגרות עתיקות הודבקו לקיר והוסיפו קריצה הומוריסטית לחללמדבקות דקורטיביות בצורת מסגרות עתיקות הודבקו לקיר והוסיפו קריצה הומוריסטית לחלל 


תוכלו להוסיף פריטי אחסון נוספים לפי צרכיכם האישיים, כמו לדוגמה ספסל עם ארגז אחסון לנעליים או שידת מגירות- כל אלה יסייעו בסופו של דבר בשמירה על הסדר והארגון בבית, תוך שהם מאבזרים את החלל המעוצב בחן.

'מומלץ להיעזר בפריטים ייחודיים או פונקציונאליים שנמצאים בבית לצרכי אחסון במבואת הכניסה'  
מבואת הכניסה לאחר השדרוג, עיצוב והפקה: ליעונה מנקלי <br/>מבואת הכניסה לאחר השדרוג, עיצוב והפקה: ליעונה מנקלי
 

מבט רוחבי על שדרוג המבואה בעיצובה והפקתה של ליעונה מנקלימבט רוחבי על שדרוג המבואה בעיצובה והפקתה של ליעונה מנקלי 


קבלתם חשק לעצב את המבואה בבית שלכם? היכנסו לגלריית תמונות של מבואה וקבלו רעיונות והשראה

תגובות לכתבה

חזור מעלה