1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. עיצוב חדרים
  4. שדרוג חדר תינוקות

שדרוג חדר תינוקות

כיצד הופכים בקלות חדר עבודה לחדר תינוקות נעים וקסום ?

עיצוב והפקה ליעונה מנקלי | צבע והתקנות פול דקור | התקנת פרקט פרקט בשרון | צילום Adira TV

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
שיפוץ ושדרוג של חדר בבית כרוך לרוב במאמצים מתישים, אך בעזרת תכנון מוקדם וחלוקת המטלות בין בני המשפחה, אפשר לצלוח את הפרויקט בקלות. החלטנו לבדוק מה צריך לעשות כדי לשנות את הפונקציונאליות של חדר מסוים ולעשות לו הסבה. במקרה הנוכחי הפכנו חדר עבודה לחדר תינוקות חדש ונוצץ. המשימה הפכה קלה במיוחד בעזרת כמה טיפים ופטנטים, אשר לא דרשו הוצאות כבדות מדי, מה שאפשר לנו להשאיר לבעלי הבית מספיק אנרגיות (וגם כסף) לטיפול ביורשת שעתידה להיוולד.
חדר העבודה לפני השדרוג והפיכתו לחדר קסום לתינוקת חדר העבודה לפני השדרוג והפיכתו לחדר קסום לתינוקת  


בצעדי תינוקהחדר בו בחרנו, שימש כאמור, כחדר עבודה. בחדר היו רהיטים בודדים, כדוגמת שולחן עבודה וארון גדול. מכיוון שהארון היה חשוב לבעלי הבית כשטח אחסון עיקרי, ובאין תקציב להחליפו בארון חדש, החלטנו להשקיע בו חלק ניכר מהעבודה, כך שיתאים לרהיטים החדשים. לחדר שגודלו כ-10 מ"ר נוספו גם מיטת תינוק ושידת החתלה שרכשו בעלי הבית לצורך השדרוג.

'מכיוון שהארון היה חשוב לבעלי הבית כשטח אחסון עיקרי, ובאין תקציב להחליפו בארון חדש, החלטנו להשקיע בו חלק ניכר מהעבודה' 

טיפים לבחירה נכונה של ריהוט לחדרי תינוקות> במסגרת התכנון המוקדם, כדאי לבחור מראש בריהוט מודולארי, שיוכל ללוות את התינוק לזמן ממושך. לדוגמה, מיטה שיכולה להפוך למיטת נוער קטנה, או שידה לאחסון צעצועים ובובות, שתוכל להפוך בבוא היום לפריט לאחסון ספרים, מחברות ואוספים.
> חשוב למקם את המיטה במרחק בטיחות מחלונות, וילונות, שידה, מקור חימום, מנורת קיר - או מכל פריט שעלול לטמון סכנה בחובו.
> המנעו מתליית קישוטים כבדים על הקיר שמעל המיטה.
> דאגו לרכוש שידה בטיחותית עם פינות מעוגלות וחלקות ומעצור מיוחד לבלימת המגירות.
> חשוב לצייד את החדר בתאורה מתאימה שתנסוך בו אווירה נעימה. כדאי לדאוג בנוסף לתאורת לילה חלשה שתאפשר לכם לטפל בתינוק במהלך הלילה, מבלי להעיר אותו לגמרי.
הטיפים באדיבות "שילב"

קירות החדר נצבעו על ידי בעלי הבית בצבע וניל עדין, ואנו החלטנו לעצב את החדר בסגנון שיוכל להתאים לתינוק וגם לתינוקת וללוותם משך כמה שנים. השארנו את הצבע הקיים והוספנו לרוחב השליש התחתון של הקיר עיטור בדוגמת פסי ברקוד. אלה יסייעו בהגדלה ויזואלית של החלל, כמו גם רצפת הפרקט החדשה בה החלטנו להשקיע, על מנת שתהווה משטח נוח לתינוקת וגם תקנה לחדר מראה אחיד והומוגני.
התקנת פרקט בחדר, התקנת פרקט בחדר, 'פרקט השרון' 


טיפים לעיצוב חלל ריק:> כדי להתחיל במשימת בחירת הצבעים בחדר נעדר עיצוב, כדאי לבחור בפריט מרכזי שישמש השראה לחדר כולו. בד מנוקד שמצאנו בנחלת בנימין סייע לנו להתחיל במלאכה: הבד ישמש אותנו לשדרוג הארון, ואליו נתאים את צבעי הקיר ואת צבעי האביזרים המשלימים בחדר.
> בשלב התכנון תוכלו להחליט לאילו פריטים משלימים תזדקקו בחדר, וכך לארגן רשימה מסודרת ולגבש תקציב מתאים.
> בקרו בחנויות כשבידכם הפריט המרכזי ששימש השראה לעיצוב. כך תוכלו להתאים את הצבעים, כדי שישתלבו בחדר ויקנו לו מראה נעים ומזמין.

הולדה מחדשכדי לייעל את זמן העבודה התחלנו לעבוד על שדרוג הארון בזמן התקנת הפרקט בחדר. ראשית הוצאנו את דלתות הארון על ידי שחרור הצירים (כדאי לציין בעזרת מדבקה את מיקומה של כל דלת כדי שנוכל להחזירה בקלות למקום). שייפנו קלות את מסגרות הדלתות, כדי שיוכלו לקלוט היטב את צבע היסוד, ומרחנו שתי שכבות של צבע יסוד על בסיס מים, כאשר הקפדנו להמתין לייבוש בין שכבה לשכבה.
'לצביעת ארון פורמייקה חשוב לשייף בעדינות את השטח המיועד לצביעה ולמרוח לפחות שתי שכבות של צבע יסוד', צביעת מגירות הארון  


הצבע בו בחרנו לצביעת הארון הוא צבע שמנת בהיר ועדין, כגוון רהיטי התינוק שרכשו בעלי הבית. הצבע, מסדרת אוניאור של נירלט, הוא צבע ידידותי ועמיד על בסיס מים, אשר מומלץ לצביעת רהיטים. רצוי להניח לארון למשך 48 שעות מיום צביעתו, כדי לתת לצבע להתייצב ולהתקבע על הרהיט.

ארון בסגנון קפיטונאז´בעבור דלתות הארון הכנו לוחות מרופדים בסגנון קפיטונאז´ (כפתורים שקועים בתוך הריפוד), שיודבקו בתוך מסגרת דלתות הארון. ביקשנו מנגריית "צור" לחתוך עבורנו לוחות MDF לפי מידות הארון. עובי הלוחות שבחרנו הוא של 6 מ"מ, כך שיוכלו לקלוט את הנעצים והסיכות שנשדך אליו, מבלי שאלה יבצבצו מהעץ.

'בעבור לוחות הקפיטונאז מכינים מעין עוגת שכבות: ראשון לוח העץ, אחריו הריפוד ומעליהם הבד' 
ארון הקפיטונאז המשודרג בשלמותו ארון הקפיטונאז המשודרג בשלמותו  

איך מכינים ארון בריפוד קפיטונאז´?

> חותכים את מזרן הריפוד בהתאם ללוחות ה-MDF
> גוזרים את הבד לפי גודל הריפוד, בתוספת שוליים של כ-3-5 ס"מ מההיקף המקורי
> מכינים מעין עוגת שכבות: ראשון לוח העץ, אחריו הריפוד ומעליהם הבד
> הופכים כלפי מטה, כששולי הבד מבצבצים החוצה
> מהדקים את שולי הבד לאורך היקף לוח העץ ומהדקים אל הלוח בעזרת אקדח סיכות
> מכינים שבלונה בהתאם למידות העץ ומסמנים את המיקום הרצוי עבור הכפתורים
> נועצים נעצים במקומות המיועדים לכפתורים או לעיטורים בהם בחרתם.
> מדביקים את הכפתורים או הנגצים בעזרת דבק חזק אל הנעצים.

למרות שיש בחדר מקומות אחסון למכביר, בחרנו להוסיף אפשרות אחסון נוספת, שתאפשר להציג לראווה פריטים שונים. הזמנו כוורת אחסון בעלת שלושה תאים, אותה תלינו על הקיר שממול הכניסה לחדר. הכוורת שויפה קלות ונצבעה בצבע ורוד-כהה, שמשתלב עם צבעי הבד שבארון המשודרג. בצבע זה צבענו גם את ידיות הכוכב שרכשנו. כסא העץ שהיה בחדר העבודה שוייף אף הוא בעדינות בעזרת נייר לטש ונצבע בצבע שמנת, הכהה בדרגה אחת מצבעי יתר הרהיטים שבחדר.

'לסיום הוספנו לארון החדש בסגנון קפיטונאז גם ידיות צבעוניות בצורת כוכבים'  
'הכוורת שויפה קלות ונצבעה בצבע ורוד-כהה, שמשתלב עם צבעי הבד שבארון המשודרג' 


פסי ברקוד לתחושת מרחבכדי להעניק לחדר תחושת מרחב ואוויריריות, צבענו את חלקם התחתון של הקירות בדוגמת פסי ברקוד לרוחב. מדדנו את העוביים הרצויים עבור הפסים וסימנו אותם לאורך הקירות, במרווחים של כחצי מטר. הדבקנו נייר דבק (מסקינג-טייפ) לאורך הסימונים וצבענו בצבעים הנבחרים.לאחר שצבעתם את פסי הברקוד חשוב להסיר את נייר הדבק בעוד הצבע לח, ולא להמתין לייבוש.

[IMG=225]


דובוני אכפת ליאת הקיר שמול החלונות בחרנו לייחד מיתר קירות החדר, בעזרת הכנת עיטורי טפט מיוחדים בצורת דובונים חמודים:

> משתמשים בטפט קטיפה דביק וזול
> מחוררים את הטפט בעזרת מנקב צורות בדמות דובי חמוד
> מסמנים על הקיר את המקומות עליהם יודבקו הדובונים בעזרת שבלונה פשוטה, שיש ליצור מצדו האחורי של הטפט
> מנקבים חורים במקומות הרצויים ומניחים את השבלונה על הקיר, כשהתקרה והקיר הסמוך מהווים נקודת איזון ויישור
> מסמנים איקסים קטנים עם עיפרון על הקיר כולו בעזרת השבלונה
> מדביקים את הדובונים במקומות הרצויים
משאריות הטפט גזרנו דובי גדול יותר, שישמש לעיטור הפוף שתפרנו במיוחד לחדר.

'הקיר שמול החלונות קושט בעיטורי טפט מיוחדים בצורת דובונים חמודים' 

אמנות לפעוטותיצירות האמנות בחדר המתהווה עוצבו מלוחות קאפה- לוח מוקצף, חזק וקל משקל. השתמשנו בדפי עיצוב צבעוניים לאלבומים, שאריות בדים, פייאטים, נצנצים ובערכות מיוחדות לעיטור אלבומים שרכשנו ב"שילב".

איך תעצבו בעצמכם תמונות קאפה לחדר התינוקות:

> חותכים את לוח הקאפה לגודל הרצוי.
> גוזרים את הנייר הצבעוני לגודל המתאים, בתוספת שוליים של כ-3 ס"מ מכל צד, אשר יכסו את שולי הקאפה.
> מדביקים את הנייר בעזרת דבק פלסטי מהול במעט מים. את השוליים גוזרים מסביב במרווחים של כשניים שלושה סנטימטרים. מקפלים בעדינות ומדביקים על צדה האחורי של הקאפה.
> לאחר שהנייר מתייבש אפשר לקשט ולהדביק עיטורים שונים על היצירה. תוכלו להיעזר במדבקות מיוחדות לעיטור אלבומים וגם באפליקציות המשמשות לעיטור בגדים.
> מדביקים מאחור וו תליה ותולים על הקיר.

'להכנת התמונות השתמשנו בדפי עיצוב צבעוניים, שאריות בדים, פייאטים, נצנצים ובערכות מיוחדות לעיטור אלבומים' 

נגיעה אחת רכהלאחר צביעת החדר ושדרוג הארון, כל שנותר הוא להכניס את הרהיטים לחדר ולהוסיף להם פריטים ואביזרים משלימים: מיטת התינוק מוקמה בסמוך לקיר הפנימי שגובל בחדר ההורים, ואת השידה העמדנו בסמוך לה, בקצה החדר. את החלונות חיפינו בוילונות שקופים וירוקים, שהכניסו גוון רענן לחדר, ועל הרצפה החדשה הנחנו שטיח עגול ורך בצבע מוקה, שהשתלב עם צבע פסי הברקוד והבד בארון. להשלמת האווירה הנעימה תלינו גוף תאורה מעוצב עם סרטי אורגנזה ורודים בהירים, שמאירים את החדר באור ורדרד וקסום.

'השידה קושטה בידיות כוכב והועמדה בקצה החדר. החלונות חופו בוילונות שקופים ירקרקים בגוון רענן' 
ברק תאורה'' class="image-preview" href="javascript:void(0);">גוף תאורה מעוצב עם סרטי אורגנזה ורודים בהירים ליצירת אווירה קסומה, מבית ברק תאורה'' title='גוף תאורה מעוצב עם סרטי אורגנזה ורודים בהירים ליצירת אווירה קסומה, מבית 'ברק תאורה''>גוף תאורה מעוצב עם סרטי אורגנזה ורודים בהירים ליצירת אווירה קסומה, מבית 'ברק תאורה'ברק תאורה'' class="images-link adr-new-target" target="_blank"> 


פוף מדליקעל השטיח הנחנו פוף עגול שתפרנו מבד ריפוד בגוון ירוק. את הפוף מילאנו בשמיכת פוך שאופסנה לפני חודשים רבים במעלה הארון, ואת חלקו העליון עיטרנו בעזרת טפט קטיפה בצורת דובי וסרט סאטן מנוקד שהודבק לצווארו.

'מילאנו את הפוף בשמיכת פוך ואת חלקו העליון עיטרנו בעזרת טפט קטיפה בצורת דובי'  
מיטת התינוק לצד הקיר שעוטר בטפט ובפסי הברקוד מיטת התינוק לצד הקיר שעוטר בטפט ובפסי הברקוד  
חדר התינוקת החדש לאחר השדרוג, עיצוב והפקה: ליעונה מנקליחדר התינוקת החדש לאחר השדרוג, עיצוב והפקה: ליעונה מנקלי 
מבט נוסף אל חדר התינוקת החדש והקסום, (עיצוב, סגנון והפקה: ליעונה מנקלי)מבט נוסף אל חדר התינוקת החדש והקסום, (עיצוב, סגנון והפקה: ליעונה מנקלי) 


שתי מתנות אחרונות שהענקנו לאורחת הכבוד שטרם הגיחה לאוויר העולם הן בגד גוף זעיר עם הדפס הומוריסטי שעוצב במיוחד לכבודה, ומארז מפנק בצורת עוגת קומות מפוארת, המכיל מגבת גדולה, דובון רך ובגד גוף. בתקווה שיהיה צפוי לה מעבר קל ונעים, ושהחדר יוכל לעמוד בסטנדרטים הגבוהים מהם נהנתה במשכנה הקודם...

תגובות לכתבה

חזור מעלה