1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. עיצוב חדרים
  4. שדרוג חדר ילדים

שדרוג חדר ילדים

כאן תמצאו שפע רעיונות שיסייעו לכם לעצב את חדר הילדים בעצמכם ועם קצת עזרה מבני המשפחה, תוכלו אפילו לעשות זאת בכמה שעות בלבד.

עיצוב והפקה ליעונה מנקלי | שיפוץ וצבע פול סמולינסקי | צילום ועריכה שקט מצלמים |

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
שיפוץ חדר ילדים הוא משימה שעלולה מחד לגרום לעודף של רעיונות ומוטיבציה, אבל יכולה בקלות גם להפוך אתכם לחסרי השראה ולהותיר את החדר משמים וחסר מעוף.
למרות הנטייה הטבעית לרצות לעצב את חדר הילדים כחדר עליז ומתקתק, כדאי לעצור את פרץ הנצנצים ולרתום אותו לטובת הצרכים של מי שמבלה בחדר דרך קבע, באופן שלא יגביל את אופיו ואת היצירתיות הטבועה בו. כאן תמצאו כמה רעיונות שיעזרו לכם לצלוח את הפרויקט בחן, ועם קצת עזרה מבני המשפחה, תוכלו אפילו לסיימו בכמה שעות בלבד.

החדר הנבחר משתרע על פני כ-9 מהחדר הנבחר משתרע על פני כ-9 מ'ר בלבד, וניכר כי הוא צפוף מדי וחסר מקומות אחסון נאותים, (צילום: שקט מצלמים) 

חדר עם אופיהחדר הנבחר משתרע על פני כ-9 מטרים רבועים בלבד, וממבט ראשון ניכר כי הוא צפוף מדי וחסר מקומות אחסון נאותים, בעיה נפוצה במרבית הבתים ובחדרי ילדים בפרט. הריהוט העיקרי כלל מיטת עץ, שולחן משרדי גדול ומסורבל, ארון בגדים של איקאה ויחידת מדפים עמוסה ומבולגנת– כל אלה צבועים בגוונים ובאפקטים שונים.
בשל מחסור בפינת עבודה מסודרת הייתה רצפת הפרקט עמוסה ביצירות אדריכלות מלגו, פרי עמלה של בעלת החדר, דבר שהוסיף למראה המבולגן, ואף עלול היה להפוך ל"זירת סקי" מאולתרת ולסכן את באי החדר ברגע אחד של חוסר תשומת לב.

צביעת חדרי ילדים

המפתח לשיפוץ חסכוני ואפקטיבי טמון בצבע, טקסטיל ופריטים משלימים. למזלנו, אלה אינם כרוכים בשבירה של תכנית חיסכון, שכן צביעת החדר ופריטי הריהוט שבו היא דרך זולה יחסית להעניק אווירה נעימה ונוחה בחדר הילדים. בנוסף, הצבע יכול להעניק אשליה חזותית של מרחב בחדר קטן, לסייע בשדרוג הרהיטים הקיימים, הגם ישנים ודהויים, ואפילו במתן פרופורציות טובות לחדר בעל מבנה בעייתי. תוכלו להחליף את הצבע בקלות בכל כמה שנים ולרענן את מראה החדר או להסתייע בטכניקות צביעה שונות כדי שישרתו פונקציות שונות, כפי שעשינו בחדר הנוכחי.

טפטים לחדרי ילדים

הצבע שבו בחרו ההורים לצבוע את החדר היה בגוון עדין של ירוק-תפוח, אך כאשר נצבע על כל ארבעת הקירות הוא יצר מראה משעמם וחסר חיוניות. עם זאת, בחרנו להשאיר אותו ולהוסיף לו עניין דרך הדבקת טפט ברקוד בצבעי פסטל תואמים, באופן שיעניק לחדר אופי ויעשה "מתיחת פנים" ויזואלית לקירותיו.

במקום להשתמש בטפט בדרך המקובלת ולחפות בו קיר שלם, הדבקנו אותו כבורדר מאוזן על הקיר שמול הכניסה ובצורה אנכית על הקיר שמצד שמאל. בצורה כזו יוכל גם מי שלא התברך בידיים מיומנות להדביק בקלות את הטפט, ולא להזדקק לכמה גלילים יקרים ממנו:
1.לצורך ההדבקה יש להכין כחצי שעה מראש את דבק הטפטים לפי הוראות היצרן.
2. סמנו בעיפרון את המקום המיועד להדבקה משני קצוות הקיר.
3. השתמשו בחוט סימון מיוחד הטבול באבקת צבע, החזיקו בסמוך לשני הקצוות שסימנתם ומתחו קלות מנקודת האמצע ואז עזבו אותו.
4. אבקת הצבע תותיר סימון ישר של קו (שיימחק לאחר מכן), שיסייע להדביק את הטפט בצורה ישרה. אם אין ברשותכם חוט סימון שכזה, היעזרו בכל לוח ישר שיש בבית. התוצאה עדיפה על הסתייעות בפלס, המסתמך על רצפה או תקרה ישרים (מה שלא תמיד עומד במבחן המציאות).
5. לאחר מכן תוכלו לגזור את הטפט באורך הרצוי.
6. מרחו את הדבק לאורך הטפט וגם על הקיר והסתייעו באדם נוסף שיחזיק את קצה הטפט וישחרר בכל פעם חלק ממנו, כדי שתוכלו להדביק אותו אל הקיר באופן הדרגתי. הדבק שעל הקיר יסייע לכם לתמרן ולהזיז בקלות את הטפט על הקיר, עד לרמת הדיוק המרבית.
7. בתום מלאכת ההדבקה עברו על הטפט בעזרת רולר גומי, או רולר יבש, להחלקת בועות האוויר. גם אם נותרו בועות אוויר קטנות, אל דאגה- אלה ייעלמו כשיתייבש הדבק.
רוצה להדביק טפט על ארון עץ?


הריהוט העיקרי כלל מיטת עץ, שולחן משרדי גדול ומסורבל, ארון בגדים של איקאה ויחידת מדפים עמוסה ומבולגנתהריהוט העיקרי כלל מיטת עץ, שולחן משרדי גדול ומסורבל, ארון בגדים של איקאה ויחידת מדפים עמוסה ומבולגנת 

עוד רהיטפריטי הריהוט שבחדר נצבעו אף הם, בהתאם לגוון שעל הקירות ולגוונים שעל הטפט שבחרנו. השתמשנו בצבעים מתוצרת "נירלט טבעי", המבוססים על חומריים טבעיים, בעלי פוטנציאל אלרגני נמוך, אשר אינם פולטים חומרים נדיפים לחלל האוויר ולפיכך מתאימים במיוחד לחדרי תינוקות וילדים. צביעה יסודית של הרהיטים חידשה אותם ושיוותה להם מראה נקי ורענן, וחשוב מכל- מאורגן ואחיד, ממש כאילו נקנו באותו מפעל ייצור.

בחרנו להשאיר את צבע הקיר הירקרק ולהוסיף לו עניין באמצעות טפט ברקוד מתאים, (צילום: שקט מצלמים)בחרנו להשאיר את צבע הקיר הירקרק ולהוסיף לו עניין באמצעות טפט ברקוד מתאים, (צילום: שקט מצלמים) 

לוח מודעות מקוריהארון ושידת המדפים זכו לחיים חדשים בכמה צעדים פשוטים. מסגרת שידת המדפים נצבעה בגוון ורדרד, ואילו דלתות ארון הבגדים זכו לשימוש נוסף לאחר שעוטרו בלוחות שעם שעליהם הודבק בד פרחוני.

ידיות פימו יצירתיות במיוחד

החלפנו את ידיות הארון הפשוטות והלבנות בידיות פימו "מאפה ידינו". תוכלו ליצור גם אתם ידיות כאלה בקלות:
1. יש לרכך הפימו היטב ולרדד לעובי הרצוי
2. לאחר הרידוד חיתכו ממנו צורות בעזרת החותכנים הרצויים.
3. לאחר אפייה בתנור בהתאם להוראות היצרן, יש לצפות את הידיות בלכה מיוחדת לפימו ואז תוכלו לעטרן בצבעי טוליפ נוצצים.
טיפ להכנת הידיות.
מומלץ להשתמש בידיות כפתור זולות ולהדביק עליהן את יצירות הפימו האפויות, במקום לרכוש פימו בכמויות גדולות.

היה היה שולחן

הפריט שנסך בנו גאווה רבה היה דווקא זה שמצאו בעלי הבית זרוק בחוץ. שולחן עבודה קטן מעץ שיוכל לשמש כפינת עבודה יצירתית לאדריכלית הלגו (ולכשתגדל יוכל לשמש אותה כשידת איפור). שולחן העץ שויף היטב בנייר לטש, ונצבע בצבע יסוד. משטח הפורמייקה נוקה ונצבע אף הוא בצבע יסוד המיועד למשטחים מסוג זה.
את השולחן צבענו בגוון סגול-לילך ועל המגירות הדבקנו את שאריות הטפט בו השתמשנו לעטר את הקירות. לגימור בעל אופי עליז וצבעוני החלפנו את ידיות המגירות לידיות פרח מפימו.
שדרוג מוצלח כגון זה שכאן בהחלט מראה ששווה לחשוב פעמיים על הפריטים שאתם מעוניינים להיפטר מהם. כאן בהחלט מיצינו את ערכו של האוצר הבלום שנקלע לידינו, ונותר לנו רק להשתתף בצערו של מי שמיהר להיפרד ממנו...

פינת העבודה הפכה לחיונית, מסודרת וצבעונית להפליא, (צילום: שקט מצלמים)פינת העבודה הפכה לחיונית, מסודרת וצבעונית להפליא, (צילום: שקט מצלמים) 

שמירה על ריהוט צבוע לאורך זמן
לשימור פריטים צבועים רצוי למרוח שתי שכבות של לכה שקופה ועמידה שתגן עליהם מפני שחיקה


כסא המלך

כשם שמרבית האנשים לא העלו על דעתם לצבוע או לשדרג פריט חדש שזה עתה נקנה, כפי שעשינו עם הרהיטים של "איקאה", כך נוטים במרבית הבתים להותיר את הפריטים הבסיסיים בצבעם המקורי, מבלי לדעת שניתן לשפר את מראם לאין ערוך. הדוגמה המובהקת היא השינוי שחוללנו בכסא המחשב השחור והמוכר. ריססנו את הפלסטיק השחור בצבע ספריי בגוון סגלגל, סימנו בצדו האחורי של בד פרחוני (שבו השתמשנו גם בכדי לקשט את לוח המודעות שעל דלתות הארון) את צורתם של מושב ומסעד הכסא, הוספנו להיקף כמה סנטימטרים נוספים, גזרנו והדבקנו. את שאריות הבד הכנסנו לתוך מסגרת הפלסטיק ועיטרנו בעזרת סרט סאטן צבעוני שהדבקנו מסביב.

הכסא המשרדי הפשוט, הפך לכסא מרהיב וצבעוני עהכסא המשרדי הפשוט, הפך לכסא מרהיב וצבעוני ע'י ציפוי בבד, (צילום: שקט מצלמים) 

שרפרף הפונפונים

שולחן העבודה ששיפצנו והוספנו לחדר נזקק לכסא נפרד, ולמרות שנאלצנו לרכוש כסא חדש, בחרנו בשרפרף פשוט וזול במיוחד שלא יפגע בתקציב. ריססנו את השרפרף בצבע זהה לזה שריססנו בו את כסא התלמיד, והפכנו את מושב המתכת לנוח במיוחד בעזרת פונפונים רכים וצבעוניים שהודבקו אליו בעזרת דבק חם.

קיר פרחוני במיוחד

לקיר הימני בחדר הוספנו עיטור של פרחים נאיביים, שבעלת החדר אוהבת במיוחד, בגדלים שונים. נעזרנו במדבקות ויניל בצורת קווי המתאר של הפרחים, ואת תוכם צבענו בגוונים של רהיטי החדר. עיטור הפרחים שעל הקירות עזר לאחד את מראה הפריטים המשלימים שהכנסנו לחדר, כמו מנורת האווירה הורדרדה שהנחנו על שולחן העבודה הגדול, הבד הפרחוני שעל לוח המודעות ועל כסא התלמיד וכן האהיל הרקום שתלינו על תקרת החדר.

לקיר הימני בחדר הוספנו בעזרת מדבקות ויניל, עיטור של פרחים נאיביים בגדלים שונים, (צילום: שקט מצלמים)לקיר הימני בחדר הוספנו בעזרת מדבקות ויניל, עיטור של פרחים נאיביים בגדלים שונים, (צילום: שקט מצלמים) 

אחסון לכל פריט

בנוסף, ריססנו עציצי מתכת פשוטים שנרכשו ב"איקאה", כאמצעי אחסון נוסף לפיצ´פקעס הקטנים של בעלת החדר. אמצעי אחסון פשוטים נוספים הן קופסאות קרטון צבעוניות שהנחנו על שידת המדפים, וגם מדף עץ בצורת חי"ת שסייע בהגבהת מסך המחשב שעל שולחן העבודה.

קופסת פלסטיק פשוטה שעוטרה במדבקות הפרחים שנותרו לנו מקישוטי הקיר והונחה בחלל תחת המדף, שימשה מגירה מקורית לכלי הכתיבה שהיו מפוזרים קודם לכן על השולחן. גם לכונן המחשב היה חסר בית נאות, לכן יצרנו עבורו בנגרייה קופסת עץ בהתאם לגודלו (וכולל רווח מתאים מכל צידיו), לה הוספנו גלגלים ומיקמנו מתחת לשולחן העבודה.

טקסטיל לחדר הילדים

פריטי טקסטיל כמו מצעים, וילונות, כריות ושטיחים עוזרים "לחמם" את מראה החדר ומקנים לו מראה רך ומזמין. לווילונות הלבנים והפשוטים שהיו בחדר הוספנו וילון חדש, אותו יצרנו מבד שרכשנו בנחלת בנימין. בעזרת מכפלת פשוטה הפכנו אותו לוילון מרשים שגם מסייע טוב יותר בויסות האור, מבלי להאפיל ולהחשיך את החדר.

שדרגנו את וילון החדר בעזרת פיסת בד צבעונית ומנוקדת, (צילום: שקט מצלמים)שדרגנו את וילון החדר בעזרת פיסת בד צבעונית ומנוקדת, (צילום: שקט מצלמים) לסיום פרסנו שטיח פרווה סגלגל על שטיח רצפת הפרקט שהשתלב היטב בקשת הצבעים החדשה וחיזק את המראה ההרמוני. השטיח צבוע בצבעים טבעיים שאינם רעילים, קל לתחזוק וניתן לכבסו במכונת הכביסה הביתית, דבר שהופך אותו מתאים בהחלט לחדרה של ילדה פעילה אשר מרבה לארח, ממש כמו העלמה הצעירה שזכתה בחדר משודרג להפליא.

לסיום פרסנו שטיח פרווה סגלגל על רצפת הפרקט, (צילום: שקט מצלמים)לסיום פרסנו שטיח פרווה סגלגל על רצפת הפרקט, (צילום: שקט מצלמים) 

היכנסו לגלריית תמונות של חדרי ילדים וקבלו השראה

תגובות לכתבה

חזור מעלה