1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. עיצוב חדרים
  4. שדרוג מטבח

שדרוג מטבח

מעדיפים לא לשפץ ולחסוך בעלויות? כך תעצבו את חללי הבית השונים במינימום עלויות

בהתאם לצרכים של דיירי הבית, הוצב מדף אחד בשטח שליד הכיור ושני על דלפק האוכל, (צילום: שקט, מצלמים)
בהתאם לצרכים של דיירי הבית, הוצב מדף אחד בשטח שליד הכיור ושני על דלפק האוכל, (צילום: שקט, מצלמים)  

עיצוב והפקה ליעונה מנקלי | שיפוץ וצבע פול דקור | צילום ועריכה שקט מצלמים |

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
חסות
שיפוץ מטבח נשמע כמו מטלה שיכולה להרוס בקלות את התיאבון, בהיותו מקושר אינסטינקטיבית עם הוצאות כבדות, או שיכון צוות שיפוצניקים לפרק זמן בלתי מוגבל, וזה עוד מבלי להזכיר את השבתת המקום שלכל הפחות מספק את הקפה החיוני על הבוקר.

שיפוץ מטבח כרוך בעלויות גדולות, לכן בעת מיתון ניתן להסתפק בשדרוגו בלבד, מטבח בעיצוב אדריכלית הפנים <a href=http://www.adira.co.il/pro/Expert.php?C=הילית%20עיצוב%20פנים&ExpID=623&StyleID=&SpaceID=&Page=&from=2>הילית קרש</a>שיפוץ מטבח כרוך בעלויות גדולות, לכן בעת מיתון ניתן להסתפק בשדרוגו בלבד, מטבח בעיצוב אדריכלית הפנים הילית קרש 

בפתחו של עידן הבריאות וההקפדה על דברי המאכל הנכנסים לפה, וגם בתקופת מיתון, בה אנו נדרשים לחזור לספרי הבישול וליהנות שוב מאוכל ביתי, זוכה המטבח ללא ספק למקום של כבוד בבית.

ועדיין, גם אם אינכם בשלנים מדופלמים, תוכלו ליצור עבורכם פינה חמימה ומזמינה שיהיה לכם נעים לשהות בה, גם אם המקום שבו אתם גרים הוא זמני בהחלט או שאתם חוסכים בינתיים כסף לשיפוץ כולל.

עיצוב המטבח בסגנון וינטאג´ מודרניהמטבח שבחרנו לשפץ היה מטבח ישן בן כחמישים, המתפרש על פני שטח קטן יחסית, ובו ארונות פורמייקה בצבע זית השולטים בחלק ניכר ממנו. שתי תמונות שתלו דיירות הבית (הצעירות) על הקיר, היוו השראה לעיצוב המשלב בין נוסטלגיה לצבעוניות קלילה ושמחה.

בהתאם לזאת בחרנו בעיצוב בסגנון וינטג´-מודרני, שכמו נועד במיוחד עבור הפרויקט המסוים הזה. באופן דומה תוכלו גם אתם לשדך בחן בין סגנונות העיצוב המועדפים עליכם, כך שיפתרו את האתגר העיצובי מולו אתם מתמודדים בחלל המטבח.

המטבח שבחרנו לשפץ היה מטבח ישן בן כחמישים, המתפרש על פני שטח קטן יחסית, (צילום: שקט, מצלמים)המטבח שבחרנו לשפץ היה מטבח ישן בן כחמישים, המתפרש על פני שטח קטן יחסית, (צילום: שקט, מצלמים) 


תיקון ארונות מטבח


ראשית, טיפלנו בארונות הישנים בהם החלה הפורמייקה להתקלף ולהתנפח, מה שהקשה על סגירת הדלתות כהלכה. את החלקים הרופפים הפרדנו בעדינות, קילפנו את הדבק הישן בעזרת מרית מתכת ומרחנו על שני החלקים דבק מגע. מקץ 5-10 דקות, או לאחר שוידאתם כי הדבק יבש למגע ואינו נדבק לאצבעות, תוכלו לחבר את החלקים. חשוב להצמיד את שני החלקים במדויק ולהדקם היטב זה לזה.
השיפוצניק והצבע האמנותי פול סמולינסקי, מסביר כי "אם הפורמייקה החלה להתנפח, תוכלו לשחרר את דלת הארון מהציר, ובעזרת מגהץ לגהץ בעדינות מעל פיסת בד, עד שהפורמייקה תתיישר ותידבק בחזרה למקומה".

כיצד מכוונים את צירי ארונות המטבח ?לאחר שסיימנו לטפל בדלתות הארונות, התפנינו לטפל בצירים המחברים אותם לגוף הארון, שגם הם, מפאת גילו של המטבח, נדרשו לטיפול מקיף. חשוב לציין כי הציר מורכב משני חלקים: הציר עצמו, אשר מחובר אל הדלת, והתושבת המחברת את הציר אל גוף הארון. ריססנו בספריי מסוג W40 לשימון ושחרור הצירים, דבר שיסייע בפתיחה קלה יותר של הדלתות. בורג הכוונון ממוקם בין ברגי הציר שבגוף הארון. סיבובו עם כיוון השעון יקרב את הדלת אל הארון, וסיבוב נגד כיוון השעון ירחיק אותה. בדרך זו תוכלו לצמצם רווחים מיותרים בין דלתות הארונות ולדאוג שיסגרו כראוי.
פול סמולינקי ממליץ לחזק את הבורג המרכזי שמחבר את הציר לגוף הארון אחת לחצי שנה, על מנת לשמור על ארונות המטבח בגובה המתאים לנו.
איך מכוונים את הצירים?


בורג הכוונון ממוקם בין ברגי הציר שבגוף הארון, (צילום: שקט, מצלמים)בורג הכוונון ממוקם בין ברגי הציר שבגוף הארון, (צילום: שקט, מצלמים) 

שדרוג הארונותכיוון שארונות המטבח הירוקים תופסים חלק נכבד בחלל וצמודים זה לזה, הם נראים ככתמי צבע, נעדרי צורה מוגדרת או סגנון. כדי "לשבור" את המראה השבלוני התקנו על הארונות העליונים ידיות קרמיות צבעוניות שרכשנו בשוק הפשפשים (במחיר של 5 שקלים האחת) ועיטרנו אותן במדבקה מעוצבת בדוגמת ענפים, פרפרים ופרחים- למראה קליל וצעיר.
גם את אריחי הקרמיקה הסתמיים בחרנו לעטר באותו המוטיב, אך בצבע נועז יותר שיצור ניגוד מעניין, וגם ירכך ויאזן את הגוון הירוק.

כדי כדי 'לשבור' את המראה השבלוני התקנו על הארונות העליונים ידיות קרמיות צבעוניות שרכשנו בשוק הפשפשים, (צילום: שקט, מצלמים) 

הוספת וילון למטבחוילון רקום במראה וינטג´ המשיך את מלאכת הענקת האווריריות והחמימות לחלל. תלינו את הוילון וגזרנו אותו לאורך המתאים (כולל מרחק בטיחות מהכיריים). ביצענו גימור פשוט לוילון בעזרת מדבקת מכפלת שרכשנו בחנות סדקית, אותה קיפלנו לתוך הבד וגיהצנו בעדינות, עד שנדבקה ויצרה בקלות מכפלת פשוטה.

שדרוג כסאות המטבחכסאות המטבח המרופדים וודאי ראו ימים יפים ולבנים יותר. ריפדנו אותם מחדש בעזרת מפיות בד פרחוניות שהוצמדו אליהם בעזרת סקוטש (וולקרו) ודבק דו צדדי. כך אפשר יהיה לכבס אותן במידת הצורך ולרענן את מראה הכיסאות בעתיד בצעד פשוט ביותר.


ריפדנו את הכסאות מחדש בעזרת מפיות בד פרחוניות שהוצמדו אליהם בעזרת סקוטש (וולקרו) ודבק דו צדדי, (צילום: שקט, מצלמים)ריפדנו את הכסאות מחדש בעזרת מפיות בד פרחוניות שהוצמדו אליהם בעזרת סקוטש (וולקרו) ודבק דו צדדי, (צילום: שקט, מצלמים) 

פתרונות לדירות שכורותכיוון שהמטבח ששיפצנו נמצא בדירה שכורה, הקפדנו ליצור שינויים הפיכים ככל האפשר ולהימנע מקדיחות ומקביעת מסמרים מיותרים על הקירות.
ברוח זו יצר עבורנו מאיר יוסף מנגריית "הום סנטר" זוג מדפים שיכולים לעמוד על המשטח ולחסוך מקום יקר, ממש כאילו נתלו על הקיר. המדפים נצבעו בפוליאור (על בסיס מים) בגוון ורוד-לילך, גוון בהיר בכמה טונים מהגוון הורוד שבתמונות המטבח. בהתאם צבענו גם את מסגרת העץ של לוח ההודעות שרכשנו.


זוג מדפים שיכולים לעמוד על המשטח ולחסוך מקום יקר, (צילום: שקט, מצלמים)זוג מדפים שיכולים לעמוד על המשטח ולחסוך מקום יקר, (צילום: שקט, מצלמים) 

את הקיר שמעל האריחים בסביבת הדלפק צבענו בגוון וניל עדין (הבהיר בטון מגוון האריחים),עליו תלינו מחדש את התמונות ואת לוח התזכורות. על המדפים הנחנו פריטים בשימוש יומיומי (כמו מלחייה ופלפלייה, קערה לדגני בוקר ועוד).
על רצפת המטבח פרשנו שטיח כותנה בגוון טורקיז, שהעניק לה חמימות מיידית.

בהתאם צבענו גם את מסגרת העץ של לוח ההודעות שרכשנו, (צילום: שקט, מצלמים)בהתאם צבענו גם את מסגרת העץ של לוח ההודעות שרכשנו, (צילום: שקט, מצלמים) 

להמחשת המוטיב שעל המדבקות ופריטי הטקסטיל, הוספנו אגרטל עם פרח ושתלנו צמחי תבלין בתוך כוסות עתיקות. הוספנו תפוזים טריים בתוך קערה מקורית במיוחד: מסננת צבעונית, והשלמנו את מראה המטבח בעזרת גוון נוסף ותוספת של ריח עדין.

מדבקות דקורטיביות במטבח1. השלימו את המראה שבחרתם עבור המטבח בעזרת מדבקות דקורטיביות שיבחינו אותו מיתר המטבחים ויקנו לו ייחודיות מרתקת.
2. בחרו במדבקות לא שגרתיות ושלבו כיתובים מעניינים על ארונות המטבח, על הקירות, על האריחים המשעממים ואפילו על הכיסאות, על הדלפק או על הכלים.
3. חשוב להדביק את המדבקות על גבי משטחים חלקים, נקיים ויבשים ולא על הרובה (החיבורים שבין האריחים).
באדיבות תמר סלע מלוקה
רוצים מדבקות דקורטיביות אצלכם בבית?


כיסינו את הארונות הישנים ואת אריחי הקרמיקה במדבקות דקורטיביות, (צילום: שקט, מצלמים)כיסינו את הארונות הישנים ואת אריחי הקרמיקה במדבקות דקורטיביות, (צילום: שקט, מצלמים) 
דלפק האוכל עוצב בהשראת צבעי הוינטאג שמאפיינים את המטבח המשודרג, (צילום: שקט, מצלמים)דלפק האוכל עוצב בהשראת צבעי הוינטאג שמאפיינים את המטבח המשודרג, (צילום: שקט, מצלמים) 


טיפים לבחירת צבע במטבח1. חשוב לבחור בצבע בעל עמידות גבוהה, שייצמד היטב אל הקיר ויישמר לאורך זמן.
2. העדיפו צבע על בסיס אקרילי, העומד בתקן ישראלי 1945 לקירות פנים.
3. בחרו בצבעים רחיצים, שיסייעו בשמירה על רמת ההיגיינה והניקיון במטבח, יספחו כמה שפחות לכלוך ויהיה קל לנגבם. המוצר הופך לרחיץ יותר ככל שרמת הברק שלו עולה. כך, לדוגמה, יהיה סופרקריל מבריק רחיץ יותר מסופרקריל 2000.
4. המעיטו בצביעת קירות במוצרי טקסטורה כגון טייחים למיניהם, שכן הן נוטים לאגור אבק ולכלוך וקשים יותר לניקוי.
באדיבות חברת טמבור.

היכנסו לגלריית תמונות מטבחים של Adira לקבל השראה

תגובות לכתבה

חזור מעלה