1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. עיצוב חדרים
  4. כניסה חדשה: מעצבים את מבואת הכניסה לבית

כניסה חדשה: מעצבים את מבואת הכניסה לבית

מעבר לפן הפונקציונאלי שלה כאזור אחסון לפריטים כמו מפתחות, מעילים או מכתבים, מבואת הכניסה מתפקדת גם כחלון הראווה של הבית ויוצרת את הרושם הראשוני לעיצוב כולו. אז איך תשדרגו אותה באמצעים פשוטים? על אילו אביזרים לא כדאי לכם לוותר? ואיזה פתרון עיצובי יש לארון החשמל עם דלת הפלסטיק הכעורה?

מאת נועה עמית | וידאו ג'יל פרז | תאריך 30.10.2011

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
אחת הדילמות בזמן הבנייה או שיפוץ הבית היא כמה מרחב להקדיש למבואת הכניסה. מצד אחד, מדובר בחלל לא פונקציונאלי במיוחד המשמש מעין "מעבר" לבית עצמו שהפיתוי "לגנוב" ממנו קצת שטח לטובת המטבח או הסלון תמיד עומד על הפרק.
מצד שני, מבואת כניסה מרשימה ומרווחת משמשת כסוג של חלון ראווה של הבית ויוצרת את הרושם הראשוני לעיצוב הכולל של הבית. לכן, אם מבואת הכניסה מאובזרת כראוי ומעוצבת בקו אחיד ונקי, רוב הסיכויים שהרושם הכללי שלנו על הבית יהיה חיובי יותר.

מעצבת הפנים, עידית זכריה, בעלת הבלוג הבית של עידה, דוגלת תמיד ביצירה של מבואה כניסה גם אם לא הוקצה לה חלל מוגדר וברור. בעיניה, הכניסה לבית היא אחד החללים החשובים שיש להקדיש להם את מלוא תשומת הלב וכדי להפוך אותה לנעימה וזורמת לא נדרשים אמצעים יקרים או מורכבים מידי.

קיר מנצנץ בגוון חרדל, ארגז מעור לאחסון נעליים ומראה עם מסגרת צבעונית. מבואת הכניסה לפני השדרוגקיר מנצנץ בגוון חרדל, ארגז מעור לאחסון נעליים ומראה עם מסגרת צבעונית. מבואת הכניסה לפני השדרוג 

בדירה בראשון לציון דווקא כן הייתה מבואה מוגדרת אולם העיצוב והאביזרים שהוצבו בה לא היו אהובים על בעלי הבית. הדרישה שלהם הייתה ליצור חלל בגווני פסטל רכים, שישתלבו גם עם שאר העיצוב בחלל הציבורי המורכב משילוב של גווני טורקיז וחום.
לפני השדרוג, הכילה בתוכה מבואת הכניסה ארגז העשוי מעור המשמש גם לאחסון נעליים וגם כספסל ישיבה, קיר עם אפקט מנצנץ בגוון חרדל ומראה גדולה עם מסגרת צבעונית המשלבת בתוכה בין היתר גם גווני חרדל.
כשלב ראשון הוסר האפקט המנצנץ שבשל צבעו העז יצר אווירה יותר דרמטית ופחות נעימה. במקומו נצבע הקיר בגוון מוקה עדין שהיווה המשך ישיר לצבע קיר שבמסדרון הסמוך לו.

קיר המבואה נצבע בגוון מוקה ששימש כהמשך ישיר לצבע הקיר במסדרון. וכך נראה המסדרון לפני השדרוגקיר המבואה נצבע בגוון מוקה ששימש כהמשך ישיר לצבע הקיר במסדרון. וכך נראה המסדרון לפני השדרוג 

במקום המראה עם המסגרת הצבעונית שהייתה קודם בחרה זכריה באחת עם מסגרת מוזהבת בסגנון עתיק המשתלבת עם גוון הקיר.
מלבד האספקט העיצובי, חשוב מאוד לזכריה שמבואת הכניסה תשמש גם כחלל פונקציונאלי בו ניתן יהיה לאחסן פריטים שצריכים להיות זמינים בעת הכניסה או היציאה מן הבית. מפתחות, טלפון נייד, מכתבים או תיקים תמיד מוצאים את מקומם על גבי מתלים מעוצבים או בתוך קונסולה מעוצבת המכילה מגירות השומרות גם על מראה נקי ומרווח בחלל.
בכלל, קונסולה שהיא מעין שידה צרה וארוכה, היא אלמנט עליו זכריה אף פעם אינה מוותרת. היא אינה תופסת מקום רב, הנוכחות שלה מעניקה לחלל מראה מאוד אלגנטי ונעים והפונקציונליות שלה, כאמור, גם תורמת לא מעט.
בדירה הנוכחית נבחרה קונזולה מעץ במראה כפרי מיושן שגוון התכלת שלה משתלב היטב עם סקאלת הטורקיז השולטת בכל החלל הציבורי.

קונסולה במראה כפרי לאחסון מפתחות ומכתבים, קיר בקוון מוקה, מראה מוזהבת בסגנון אתיק ופתרון דקורטיבי לארון החשמל. מבואת הכניסה לאחר השדרוג (צילום: שחר פרידמן)קונסולה במראה כפרי לאחסון מפתחות ומכתבים, קיר בקוון מוקה, מראה מוזהבת בסגנון אתיק ופתרון דקורטיבי לארון החשמל. מבואת הכניסה לאחר השדרוג (צילום: שחר פרידמן) 

אלמנט אשר קשה להתעלם ממנו ברוב הכניסות לבתים הוא ארון החשמל עם מכסה הפלסטיק שמצד אחד אי אפשר לוותר עליו, אך מצד שני הוא חסר כל טאצ´ עיצובי שדי מכער את הכניסה.
כפתרון, מציעה זכריה להשתמש במסגרת חלון מעץ עם תריסים הניתנת להשגה כמעט בכל חנות לאביזרי עיצוב אותה מלבישים על לוח החשמל לאחר שמפרקים את דלת הפלסטיק. לאחר שהמסגרת מורכבת, התריסים למעשה משמשים כדלתות ללוח אותן ובעת הצורך ניתן לפתוח ולסגור אותם.

קבלתם חשק לעצב את המבואה בבית שלכם? היכנסו לגלריית תמונות של מבואה וקבלו רעיונות והשראה

תגובות לכתבה

חזור מעלה