1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. עיצוב חדרים
  4. שדרוג סלון: עיצוב בגווני חום וטורקיז

שדרוג סלון: עיצוב בגווני חום וטורקיז

כדי להפוך את הסלון בדירה בראשון לציון למעוצב ונעים לא נדרשו שיפוצים מאסיביים ויקרים. החלפת הריהוט למודולרי, שינוי המיקום שלו ובחירה של שני גוונים מרכזיים עליהם יתבסס כל העיצוב היוו את תמצית השינוי שהפכו את החלל למרשים ומסוגנן. קבלו הצצה מצולמת לתהליך

מאת שלומית סאם- אקרמן | צילום וידאו יאיר קיסרי, עריכה ג'יל פרז | תאריך 13.9.2011

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
שני כללים מרכזיים הנחו את מעצבת הפנים עידית זכריה בעיצוב הסלון בראשון לציון. האחד, היצמדות לשני גוונים מרכזיים סביבם נסב כל עיצוב החלל והשני, שימוש בריהוט מדורג ומודולרי אשר ייצר תחושה של גודל ומרחב בחלל.
זכריה, יחד עם אחותה נטע, מרבות לשדרג ולעצב בתים בתהליך שלרוב אינו כרוך בשבירת קירות או בשיפוץ כולל, אלא דוגל יותר בהום סטיילינג, הלבשת הבית מחדש באביזרים ורהיטים חדשים שהשילוב והמיקום הנכון שלהם הוא זה שיוצר את ההבדל.

גיבוב של רהיטים שנצברו עם השנים ללא שום אמירה או סגנון עיצובי. סלון הדירה לפני השדרוג (צילום: עידית זכריה)גיבוב של רהיטים שנצברו עם השנים ללא שום אמירה או סגנון עיצובי. סלון הדירה לפני השדרוג (צילום: עידית זכריה) 

ואכן, בדירת הגן בראשון לציון אין ספק שההבדל היה מהותי. כשקיבלו האחיות זכריה את הדירה לידיהן, היא סבלה מחוסר אחידות עיצובית, נראה כי כל הרהיטים בדירה נאספו עם השנים כשלרגע לא הייתה חשיבה כיצד להתאים אותם האחד לשני, לא מבחינת הגוונים ולא מבחינת הסגנון, מה גם שהסידור והמיקום שלהם יצר בחלל מראה מאוד צפוף ולא מרווח.

הדרישה העיקרית של בעלת הבית הייתה ליצור מראה יותר מעוצב עם קווים נקיים, אך יחד עם זאת שייתן תחושה חמימה ומשפחתית.
בשלב ראשון, החליטו האחיות זכריה על שני גוונים מרכזיים אשר יהוו את הבסיס לכל עיצוב החלל ולמעשה ייצרו את המראה השלם והמגובש שהיה חסר לסלון קודם לכן.
הגוונים שנבחרו הם חום וטורקיז אותם שזרו באלמנטים שונים בחלל, החל מפריטי הטקסטיל והדקורציה ועד לריהוט.

שולחן הסלון המודולרי ומזנון הטלוויזיה המדורג יצרו מראה מרווח ופתוח יותר. הסלון לאחר השדרוג (צילום: שחר פרידמן)שולחן הסלון המודולרי ומזנון הטלוויזיה המדורג יצרו מראה מרווח ופתוח יותר. הסלון לאחר השדרוג (צילום: שחר פרידמן) 

כאמור, מיקום הרהיטים לפני השדרוג שיווה לחלל מראה מאוד עמוס ולא מרווח. מערכת הישיבה הכילה ספת תלת וספת דו בצבע כחול אשר היוותה מעין הפרדה בין הסלון לפינת האוכל, שולחן הסלון והמזנון היו מעץ בגוון חום כהה שגם הם יצרו אווירה מעט אפלולית וכבדה וספרייה פשוטה מפורמייקה ללא כל קו עיצובי ניצבה בפתח היציאה לגינה ולמעשה האפילה על כל הנוף אשר השתקף ממנה.

הריהוט הכבד והכהה יצר אווירה מעט אפלולית ומראה יותר עמוס ולא מרווח. הסלון לפני השדרוגהריהוט הכבד והכהה יצר אווירה מעט אפלולית ומראה יותר עמוס ולא מרווח. הסלון לפני השדרוג 

כדי "לפתוח" מעט את החלל וכדי להעניק לו מראה מרווח יותר נבחרה ספה פינתית שהשזלונג המחובר אליה מוקם בפתח היציאה לגינה ולא כחיץ בין הסלון לפינת האוכל. סידור זה למעשה הפך את הסלון ופינת האוכל לחלל אחד גדול ומרווח שהעובדה שהרהיטים שנבחרו הם בגוונים בהירים יותר רק תרמו לתחושה עוד יותר.

הספות נבחרו בגוון חום בהיר שעל הכריות נתפר קדר בגוון כהה יותר אשר מדגיש את קווי המתאר של הכריות ומוסיף יותר עניין לספה.
כריות הנוי נבחרו בשלושה בדים עם דוגמאות שונות שכל אחת מהן מכילה את גווני החום והטורקיז בצורה זו או אחר, כשמהבד של אחת מהן רופד גם הדום קטן אשר משמש גם כאלמנט עיצובי וגם כמקום ישיבה נוסף בסלון.

אביזרי דקורציה נוספים בגווני טורקיז וחום הם זוג התמונות אשר נתלו מעל הספה והוזמנו בהזמנה אישית עם הגוונים הרצויים מסטודיו 4make, שעון הקיר הגדול בגוון תכלת בהיר נרכש בחנות לוז בכפר ויתקין ושאר פריטי העיצוב כמו הואזה הגדולה או הנרות הריחניים גם הם נבחרו בגוון טורקיז ויוצרים נגיעות של צבע קטנות בחלל.

כריות הנוי רופדו בבדים בדוגמאות שונות שכולן משלבות את גווני החום והטורקיז. גם התמונות יוצרו בהזמנה מיוחדת עם שילוב של אותם שני גוונים (צילום: עידית זכריה)כריות הנוי רופדו בבדים בדוגמאות שונות שכולן משלבות את גווני החום והטורקיז. גם התמונות יוצרו בהזמנה מיוחדת עם שילוב של אותם שני גוונים (צילום: עידית זכריה) 

הריהוט המדורג והמודולרי נבחר לשולחן הסלון אשר מורכב משני שולחנות צרים וארוכים הניתנים להפרדה כשהרווח ביניהם יוצר אשליה של מרחב וגודל ובנוסף למזנון הסלון שמעבר לעובדה שהוא נבחר בגוון שמנת, הוא גם נמוך יותר ובנוי כמעין מדרגות מה שהופך אותו לפחות דומיננטי ותופס את העין ואת המרחב.

גם על תחום הטקסטיל לא פסחו האחיות זכריה. אם לפני השדרוג הייתה בסלון תחושה מעט קרה, קרוב לודאי שהסיבה לכך היא היעדר הוילון או השטיח שתמיד מחממים את החלל ומעניקים לו תחושה נעימה יותר. השילוב של גווני השמנת בא לידי ביטוי באלמנטים אלו כשהוילון נבחר מבד ווהאל נשפך ומתחתיו בד נוסף מכותנה עבה אשר מכסה את מסתור התריס, השטיח מדגם שאגי נבחר גם הוא בגוון שמנת, ולבסוף גוף התאורה הגדול נבחר בסגנון מודרני עם קווים נקיים יותר וגם הוא הותאם לגווני השמנת השולטים בחלל.

גווני חום וטורקיז נשזרו באלמנטים שונים בחלל ויצרו מראה אחיד ומגובש. סלון הדירה לאחר השדרוג (צילום: שחר פרידמן)גווני חום וטורקיז נשזרו באלמנטים שונים בחלל ויצרו מראה אחיד ומגובש. סלון הדירה לאחר השדרוג (צילום: שחר פרידמן) 

* מחדשים את הבית? צפו בשדרוגים נוספים של פורטל Adira

תגובות לכתבה

חזור מעלה