1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. עיצוב חדרים
  4. עיצוב חדרי ילדים: חלל אחד, שני בנים, שלושה צבעים

עיצוב חדרי ילדים: חלל אחד, שני בנים, שלושה צבעים

לאחר שעמדות העבודה והמחשב הועברו לחלל נפרד הפך חדר הילדים לממלכת שינה מעוצבת ומפנקת המבוססת על שלושה צבעים עיקריים- ירוק, כחול ולבן. מאחר ועיקר העיצוב היה בצבעי הקירות והטקסטיל, גם המחיר היה בהתאם- פחות מ-1500 ש"ח לעיצוב החדר כולו

מאת שלומית סאם- אקרמן | צילום וידאו יאיר קיסרי, עריכה ג'יל פרז | תאריך 4.8.2011

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
אחד האלמנטים המרכזיים בעיצוב חדרי ילדים הוא הצבע. אם בסלון, בחדר השינה או בפינת האוכל אנחנו בדרך כלל לא מעיזים לחרוג מגווני השמנת, הקרם או האפור, בחדרי הילדים אנחנו מרשים לעצמנו להתפרע ולשתף פעולה עם הפנטזיות הכי פרועות של הילדים. אז אמנם ורוד לבנות וכחול לבנים הם עדיין הצבעים הפופולריים ברוב החדרים, אבל גם גוונים כמו סגול, ירוק וצהוב החלו להשתלט על סקאלת הצבעים כשכל אחד מהם מעניק אופי וסגנון שונה לחדר.

כל העיצוב התבסס על שלושה צבעים מרכזיים-ירוק, תכלת ולבן. חדר הילדים לאחר השדרוג (צילום: אתר הדירה) כל העיצוב התבסס על שלושה צבעים מרכזיים-ירוק, תכלת ולבן. חדר הילדים לאחר השדרוג (צילום: אתר הדירה)  

ריקנות עיצובית


בחדר הילדים בדירה בהוד השרון הצורך בצביעת החדר ועיצובו מחדש היה מתבקש. החדר, של שני בנים בגילאי 5 ו-6 הכיל שתי מיטות עץ פשוטות אשר עמדו זו בצמוד לזו וארון קיר גדול שניצב בסמוך לכניסה לחדר (את עמדות העבודה והמחשב העדיפו ההורים להציב בחדר אחר המיועד רק לזה).
אביזרי טקסטיל, תמונות או כל אלמנט עיצובי אחר לא היה בחדר ולכן כדי לשדרג אותו וכדי לתת לו את הטאצ´ העיצובי הרצוי פנו בעלי הדירה לעידית זכריה, מעצבת פנים ובעלת הבלוג הבית של עידה, בבקשה לעצב אותו ולהכניס בו אלמנטים חמימים שיתאימו לשני ילדים קטנים.

בלי אביזרי טקסטיל, בלי תמונות, רק שתי מיטות במרכז החדר. חדר הילדים לפני השדרוג (צילום: אתר הדירה)בלי אביזרי טקסטיל, בלי תמונות, רק שתי מיטות במרכז החדר. חדר הילדים לפני השדרוג (צילום: אתר הדירה) 

ממחזרים את רהיטי הבית


בשלב הראשון שינתה זכריה את מיקום הרהיטים. היא הפרידה את המיטות והציבה אותן האחת מול השנייה בשתי פינות החדר, מה שהותיר שטח תנועה גדול במרכזו ותחושה הרבה יותר מרווחת. למרות שצבע המיטות לא התאים לקונסטפט שהיא בנתה לחדר, העדיפה זכריה לשדרג אותן ולא להחליפן ולכן צבעה אותן בצבע לבן שהוא אחד הצבעים עליהם ביססה את כל העיצוב של החדר. גם את שידות הלילה שהיו בחדר ההורים ופחות התאימו לו מבחינה עיצובית ניצלה זכריה והציבה אותן ליד כל מיטה.

על שלושה צבעים מרכזיים ביססה זכריה את כל עיצוב החדר - תכלת, ירוק ולבן, כשאלמנטים שונים שנשזרו בו התבססו גם הם על אותם צבעים רק בגוונים בהירים יותר או פחות.
את מדבקת הקיר (259 ₪), לדוגמא, בחרה זכריה בצבע טורקיז והדביקה אותה על קיר התכלת המשמש לה בסיס בהיר המבליט אותה מאוד. על הקיר הניצב לה תלתה וילון בצבע תכלת (70 ₪) אשר מתכתב עם אותם הצבעים ויוצר אחידות עיצובית בכל החלל.

מדבקות הקיר שמגיעות בשלל צבעים וסגנונות מהוות תחליף קל ליישום לכל התמונות או הטפטים למיניהם (צילום: אתר הדירה)מדבקות הקיר שמגיעות בשלל צבעים וסגנונות מהוות תחליף קל ליישום לכל התמונות או הטפטים למיניהם (צילום: אתר הדירה) 

סיפורי בדים


מלבד הוילון, אביזרי טקסטיל נוספים בחדר נבחרו באותם הגוונים, כמו למשל שטיח הצמר הירוק (390 ₪) עם העיגולים הלבנים, אהיל המנורה (209 ₪) שנבחר בצבע הלבן כמו של המיטות והשידות ואפילו מצעי המיטה נבחרו בקפידה על מנת שיתאימו לגווני החדר ואף לדוגמת העיגולים שעל השטיח. טיפ חשוב של זכריה הוא להשקיע תמיד במצעי המיטה שכן האפקט העיצובי שהם יוצרים בחלל הוא גדול מאוד ויכול לשדרג את מראה החדר באופן משמעותי. בחדר הנוכחי נבחרו מצעים (200 ₪) בצבעים הפוכים לכל מיטה כשציפית הכרית זהה בשתיהן.

כל אביזרים המשלימים נבחרו בגווני הירוק והכחול. מימין: מדבקת קיר בגוון טורקיז, משמאל: מנורת לילה ופריטי דקורציה בצורות של חיותכל אביזרים המשלימים נבחרו בגווני הירוק והכחול. מימין: מדבקת קיר בגוון טורקיז, משמאל: מנורת לילה ופריטי דקורציה בצורות של חיות 

כדי להשלים את המראה ואת הרמוניית הצבעים הוסיפה זכריה אביזרי דקורציה קטנים כמו שתי קופות קטנות בצורת דובון על כל שידה, מנורות לילה שכולם מבוססים על גווני הירוק והכחול. על הקיר תלתה שלושה מדפים קטנים בצורה אלכסונית כדי שישמשו גם הם כמקום להנחת אביזרי הנוי.


תגובות לכתבה

חזור מעלה