1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. עיצוב חדרים
  4. חדר שינה מעוצב בתקציב מחושב

חדר שינה מעוצב בתקציב מחושב

טפט, קרניז ואביזרי טקסטיל ודקורציה היוו את הבסיס לשדרוג חדר השינה שעלותו הסתכמה בפחות מ-5,000 שקלים והעבודה עליו ארכה פחות מ-5 שעות. אילו אלמנטים נדרשו כדי ליצור את המראה החמים? מהי עלותם? ואיך יצרו הרהיטים מראה גדול ומרווח?

מאת נועה עמית | צילום וידאו יאיר קיסרי, עריכה ג'יל פרז | תאריך 24.7.2011

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
כדי לשדרג את חדר השינה בפנטהאוז בהוד השרון לא נדרשה השקעה גדולה מידי. הפנטהאוז בן 7 שנים, נראה כמעט חדש לחלוטין והריהוט שהביאו עמם בני הזוג היווה בסיס נייטרלי ונוח לעיצוב החדש.
מעצבת הפנים עידית זכריה, בעלת הבלוג הבית של עידה, נדרשה יחד עם אחותה נטע, ליצור אווירה חמימה יותר בחדר כשאחת הבקשות של בני הזוג הייתה לבסס את כל עיצוב על שני צבעים עיקריים- אפור ולבן.

מיטה לבנה שהייתה לבני הזוג היא הרהיט היחיד כמעט שנשאר בחדר. חדר השינה לפני השדרוגמיטה לבנה שהייתה לבני הזוג היא הרהיט היחיד כמעט שנשאר בחדר. חדר השינה לפני השדרוג 

מפחיתים עומסים


בתור התחלה פינו האחיות זכריה את הריהוט המיותר שהביאו עמם בני הזוג. אביזרי עיצוב שלא התאימו בסגנון מצאו את מקומם בחוץ וכך גם ריהוט שהשארתו בחדר היה יוצר מראה מאוד צפוף ולא מרווח.
מדובר בחדר שינה לא גדול במיוחד המכיל בתוכו חדר ארונות וחדר רחצה המופרדים באמצעות דלתות זכוכית חלבית, ומיטת הקפיטונז´ הלבנה והגדולה ברוחב 160 ס"מ שאותה החליטו כן להשאיר תופסת את מרבית שטחו, לכן, כל שימוש באלמנטים אשר ייצרו מראה מרווח היה קריטי במקרה זה.

חוטים חשופים ושידה קטנה אשר שימשה כמזנון. קיר הטלוויזיה לפני השדרוגחוטים חשופים ושידה קטנה אשר שימשה כמזנון. קיר הטלוויזיה לפני השדרוג 

רהיטים צפים


את שידות הלילה שהיו לבני הזוג החליטו האחיות זכריה להחליף לא בגלל צבען הלבן או הפורמייקה ממנה היו עשויות אלא בגלל גובהן הנמוך והרגליים שהיו להן שהנחתן על הרצפה יצרה מראה מעט עמוס בחדר.
כתחליף, בחרו בשתי שידות לילה צפות, ללא רגליים, אשר נבנו אצל נגר פרטי בעלות של 1000 ₪ שתלייתן על הקיר יצרה אשליה של חדר גדול ומרווח. גם המזנון שמיקמו מתחת לטלוויזיה הוא מזנון צף שנבנה אצל נגר פרטי בעלות של 1800₪ ותלייתו על הקיר יוצרת תחושה של גודל ומקום.
על השידות הונחו מנורות לילה עם אהיל לבן וגוף מתכתי שעלותן עמדה על 125 ₪ האחת.


משלבים את הטפט עם הוילון


כאמור, אחת הדרישות של בני הזוג הייתה לעצב את החדר עם שני גוונים מרכזיים- אפור ולבן. הריהוט בכללותו נבחר בצבע הלבן ואת הנגיעות האפורות בחרו האחיות זכריה לשים באביזרים הנלווים.
טפטים הם דוגמה אחת לאביזרים בהם נוהגות האחיות זכריה לעשות שימוש רב ובמקרה זה השינוי שהטפט עשה לחדר היה משמעותי במיוחד.
הטפט שבחרו מורכב משלושה גוונים של אפור והוא הודבק על גבי הקיר הניצב לגב המיטה אשר מכיל גם חלון יחסית גדול. על החלון תלו וילון לבן עם רקמה עדינה והקונטרסט בין השניים יצר מראה מאוד אלגנטי ועדין.
מחיר הטפט בו השתמשו הוא 350 ₪ לגליל ומחיר ההתקנה עמד על 250 ₪ לגליל.

שילובים של אפור ולבן ונגיעות קטנות של אדום לחימום האווירה. חדר השינה לאחר השדרוגשילובים של אפור ולבן ונגיעות קטנות של אדום לחימום האווירה. חדר השינה לאחר השדרוג 

כתוספת לטפט השתמשו האחיות זכריה גם בקרניז, פתרון עיצובי נפוץ שעלותו נמוכה והאפקט העיצובי שהוא יוצר גדול מאוד. במקרה זה, הקרניז הוא מהפשוטים והזולים יותר ועלותו היא 15 ₪ למ"ר בלבד.
באופן כללי, ניתן לצבוע את הקרניז בכל גוון שהוא והניגוד שנוצר בינו לבין צבע הקיר מבליט אותו ויוצר מראה אלגנטי מאוד. בחדר השינה הנוכחי, קיר הטפט האפור בשילוב עם הקרניז הלבן לא הצריך צביעה שלו והוא נשאר בצבע הטבעי שלו.

נגיעות אדומות


אמנם בני הזוג רצו שכל עיצוב החדר יתבסס של צבעי האפור והלבן, אך שילוב זה עלול לעתים ליצור מראה מעט קר בחלל. כדי ליצור את החמימות המתבקשת הוסיפה זכריה נגיעות בגווני בורדו ואדום שבאו לידי ביטוי בעיקר באביזרי דקורציה קטנים כמו נרות ריחניים, עציצים קטנים או מסגרות של תמונות.

המזנון הצף מעניק תחושה של מרחב וגודל ומדף הזכוכית משמש לאחסון אביזרי הדקורציה. קיר הטלוויזיה לאחר השדרוגהמזנון הצף מעניק תחושה של מרחב וגודל ומדף הזכוכית משמש לאחסון אביזרי הדקורציה. קיר הטלוויזיה לאחר השדרוג 

מאחר ומדובר בחדר יחסית קטן בו אין מספיק מרחב למיקום אביזרי עיצוב ופריטי דקורציה, הוצב מדף זכוכית צר עם שני רש"ים מפורזלים בצבע שמנת עליו הניחו את כל אותם פריטים עיצוביים שלא נמצא להם מקום בחדר, אך הם מוסיפים רבות למראה הסופי.

מחפשים עוד רעיונות לעיצוב חדר השינה בעלויות נמוכות? היכנסו לכאן

תגובות לכתבה

חזור מעלה