1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. עיצוב חדרים
  4. מחדשים את הסלון, משדרגים את פינת האוכל

מחדשים את הסלון, משדרגים את פינת האוכל

מחלל חסר כל קו עיצובי מוגדר הפך הסלון בפנטהאוז בנס ציונה לפינה חמימה ומעוצבת שאלמנטים כפריים שזורים בה בצורה עדינה ומאופקת. על העיצוב הייתה אחראית מעצבת הפנים, עידית זכריה, שגם את פינת האוכל הסמוכה עיצבה באותה השפה מה שיצר חלל הרמוני ושלם. קבלו הצצה ללפני ואחרי

מאת שלומית סאם- אקרמן | וידאו עידן הובל, Adira TV | תאריך 30.6.2011

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
אם לשפוט על פי הרהיטים והאביזרים אשר הרכיבו את החלל הציבורי בפנטהאוז בנס ציונה לפני השיפוץ, נראה כי עיקר עיסוקם של בני הבית היה לקפוץ על טרמפולינה.
טרמפולינה אחת גדולה ניצבה בסלון, השנייה בסמוך ליציאה למרפסת, כשמלבדן שום אמצעי בידורי כמו טלוויזיה או איזשהו מסך למשחקי מחשב לא מצא את מקומו.
כשבעלי הבית החליטו על שדרוג החלל והעיצוב שלו מחדש, נפלה גם החלטה להכניס את הטלוויזיה לחייהם וכך מצאו את עצמן הטרמפולינות ועוד כמה פריטים מיותרים מחוץ לבית.

אין קו עיצובי מוגדר אבל טרמפולינה יש. הסלון לפני השדרוגאין קו עיצובי מוגדר אבל טרמפולינה יש. הסלון לפני השדרוג 

על השינוי העיצובי ועל הפיכת החלל לשונה מקצה לקצה, היו אמונות מעצבת הפנים, עידית זכריה, בעלת הבלוג הבית של עידה, ואחותה נטע זכריה, סטודנטית לעיצוב פנים, שתכננו חלל פונקציונאלי אשר יכיל גם פינת ישיבה נוחה ומאובזרת, גם פינת אוכל נעימה וגם פינת טלוויזיה עם מסך מתכוונן שישרת את בני הבית גם בעת הישיבה במטבח וגם בעת הישיבה בסלון.

הסגנון העיצובי אותו רצתה בעלת הדירה לחלל לא היה מגובש. הייתה חסרה לה איזושהי חמימות בסלון וקו עיצובי שיהיה אחיד לכולו, אך היא לא ידעה להגדיר אותו באופן מפורש. כדי להשיג את אותו מראה חמים, נתנה לאחיות זכריה יד חופשית לתכנן ולעצב את החלל על פי טעמן האישי והטוב.

פינת הישיבה


עידית זכריה, בעלת הבלוג הבית של עידה, מאוד מזוהה בעיצובים שלה עם המראה הכפרי, החמים, הוינטאג´י וגם בדירה, יחד עם אחותה נטע יישמה את כל מה שהיא יודעת כדי להפוך אותו למיוחד ונעים כפי שהוא נראה היום.
בשלב הראשון של השדרוג הוציאו האחיות זכריה מן הסלון את ספת העור האדומה שהייתה חסרה כל ייחוד או אמירה עיצובית ובמקומה הכניסו ספת ר´ מבד דמוי עור הפוך בגוון כאמל שמשרה מראה יותר חמים.
גם את שולחן הסלון החליפו, ובמקום שולחן בגוון חום כהה שמזכיר במראה שלו מעין תוף גדול, בחרו בשולחן מעוצב יותר העשוי מעץ אלון שהעובדה שהוא משלב בתוכו זכוכית מעניקה לחלל מראה יותר מרווח ונקי.
בקיר שניצב לשזלונג הספה עשו האחיות זכריה שינויים די דרמתיים. סלון הבית נהנה משפע של אור שנכנס גם מן הויטרינה של המרפסת וגם מן החלונות הממוקמים בפינת האוכל ובמטבח ולכן על שני החלונות עם הפרופיל הגס והכהה שניצבו בקיר מעל הספה החליטו לוותר. הן אטמו אותם ויצרו קיר חלק אותו צבעו בגוון כאמל (גוון 0336 של נירלט) שהתאים לגוון הכללי השלט בסלון.

גוונים של חום ויין, אלמנטים כפריים וקיר אחד שנאטמו בו החלונות. הסלון לאחר השיפוץ (צילום: שחר פרידמן)גוונים של חום ויין, אלמנטים כפריים וקיר אחד שנאטמו בו החלונות. הסלון לאחר השיפוץ (צילום: שחר פרידמן) 

הקיר החלק שנוצר הותיר להם מקום ליותר אביזרי נוי שמעניקים לחלל את האופי המיוחד שלו ולכן תלו עליו מראה עגולה וגדולה במראה עתיק ובקיר הניצב לה תלו מדף מאסיבי מעץ, גם הוא במראה כפרי, עליו הניחו אביזרי עיצוב קטנים כמו עששיות, עציצים קטנים ועוד.
להשלמת המראה הכפרי בחרו האחיות זכריה בארון ויטרינה לבן במראה עתיק בתוכו הניחו פריטי עיצוב נוספים המדברים באותה השפה ובאותו הצבע.
מבחינת טקסטיל, שלושה אלמנטים עליהם לעולם מוותרות האחיות זכריה, הן כריות הנוי שנבחרו הפעם בגוונים של בורדו וחום, שטיח שאגי בגוון בז´ ווילון הוואל בגוון שמנת שכולם יחד נותנים את הטאצ´ הסופי ואת הנגיעה המעוצבת הקטנה שעושה את כל ההבדל.

פינת האוכלפינת האוכל לפני השיפוץפינת האוכל לפני השיפוץ 
המבנה המיוחד של קיר היציאה למרפסת אשר מתחיל בקו ישר ומתעגל בסופו הביא למבנה המתבקש של פינת האוכל החדשה- שולחן גדול ועגול.
את השולחן בחרו האחיות זכריה מעץ פורניר אלון אותו שילבו עם כסאות בגוון שמנת שהקונטרסט ביניהם מביא להבלטה של כל אחד מהם.
להשלמת המראה החמים והרומנטי, הונחו פריטי דקורציה קטנים כמו מעמד למפיות מפורזל בגוון שמנת ואגרטל פרחוני שכולם יחד יוצרים אווירה רומנטית ונעימה עד מאוד.

הקיר העגול בו עמדה בעבר הטרמפולינה נתן השראה לפינת האוכל העגולה הניצבת בסמוך אליו עכשיוהקיר העגול בו עמדה בעבר הטרמפולינה נתן השראה לפינת האוכל העגולה הניצבת בסמוך אליו עכשיו 

פינת הטלוויזיה


כאמור, צפייה בטלוויזיה לא הייתה אחת הפעולות המרכזיות של בני הבית בסלון ולכן במשך תקופה לא הייתה טלוויזיה בכלל. כעת, עם שדרוג הסלון, החליטו בני הבית להוסיף אותה ולמקם אותה במקום בו עמדה בעבר פינת האוכל בבית.

מסך הטלוויזיה הוצב בתוך נישת גבס ומתחתיו נבנה מזנון העשוי מגבס גם הוא עם דלתות מעץ שהולבשו עליו למראה יותר נקי ומסודר (צילום: שחר פרידמן)מסך הטלוויזיה הוצב בתוך נישת גבס ומתחתיו נבנה מזנון העשוי מגבס גם הוא עם דלתות מעץ שהולבשו עליו למראה יותר נקי ומסודר (צילום: שחר פרידמן) 
את מסך הטלוויזיה מיקמו בתוך נישת גבס אותה צבעו בטיח פיגמנטי בגוון בז´ המשווה לפינה מראה יותר טבעי וחמים ובחלק התחתון, מתחת למסך, נבנו נישות גבס המשמשות לאחסון נוסף בסלון. כדי ליצור מראה יותר נקי ומסודר הולבשו על הנישות דלתות מעץ הצבוע גם הוא בשמנת עם ידיות חרסינה בסגנון כפרי. להשלמת המראה של המזנון, הונחה מעליו פלטת עץ בגוון אגוז התואמת את הצבע והסגנון של שולחן הסלון.

> היכנסו לגלריית תמונות של סלון וקבלו השראה

> למידע, טיפים ורעיונות נוספים היכנסו לפורום עיצוב פנים וקבלו עיצות ממומחים בתחום

תגובות לכתבה

חזור מעלה