1. הדירה
  2. המדריך לשיפוץ הבית
  3. מאיפה מתחילים?
  4. בחירת אדריכל / מעצב פנים

בחירת אדריכל / מעצב פנים

מה חשוב לדעת לפני שמתחילים שיפוץ? כיצד בוחרים אדריכל או מעצב פנים? איך בוחרים את בעלי המקצוע? למה לשים לב לפני שסוגרים חוזה? הטיפים שבלעדיהם לא תתחילו את השיפוץ

מאת שחר בן-פורת | צילום ועריכה שקט מצלמים בית הפקות |

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
לאחר שיצרנו רשימה מפורטת של צרכים ורצונות, בדקנו את התקציב שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו להשקיע בפרויקט, ואנחנו יודעים את גודל הבית המקסימאלי המהווה גבול לשיפוץ, הגיע הזמן לבחור את איש המקצוע שילווה אותנו בפרויקט.

"כאשר אנחנו מדברים על שיפוץ משמעותי, לא רק של חדר אמבטיה או חדר שינה, אני ממליץ להתייעץ עם מעצב פנים או אדריכל", אומר קבלן השיפוצים נתי יוגב.

"גם אם בעיני עצמכם ואחרים אתם נחשבים לבעלי טעם טוב, אתם יכולים למצוא את עצמכם בוחרים הרבה מאוד דברים יפים, אבל התמונה הכללית לא תהיה טובה.

למעצב או לאדריכל יש יכולת - כתוצאה מניסיון וידע - לדעת לשלב את הדברים יחדיו, כך שהתמונה הכללית תהיה מספקת".

מפקח הבניה איתי גורגני מסכים ומוסיף, "הניסיון והיכולת העיצובית של מעצב או אדריכל הם הרבה מעבר ליכולת הפרטית של אדם מן השורה.

בעיני חובה לדבר עם איש מקצוע, אפילו אם זה לשעת ייעוץ בלבד".
כדאי מאד להתייעץ עם אדריכל או מעצב פנים לפני שמתחילים בשיפוץ, (צילום: אילוסטרציה)כדאי מאד להתייעץ עם אדריכל או מעצב פנים לפני שמתחילים בשיפוץ, (צילום: אילוסטרציה) 

ההשקעה באדריכל – חיסכון עתידי


הנחת אדריכלים
אדריכלים נהנים מהנחות מאוד גדולות לחומרי גלם ויכוונו אתכם שלא לקנות את הדברים היקרים ביותר


"ההשקעה הכספית באדריכל טומנת בחובה חסכון מאוד גדול", מסבירה אדריכלית הפנים מיכל האן, "אנשים נכנסים לשיפוץ וגורמים לטעויות תכנוניות, ופעמים רבות העלות של תיקון טעות אחת כזו, היא כמו חצי מהעלות של אדריכל.

האדריכל ימקסם את התכנון תוך ניצול מקסימאלי של החללים ויגרום לחיסכון כספי ניכר.

בנוסף, הוא יחסוך גם בעלויות של חומרים, שכן אדריכלים נהנים מהנחות מאוד גדולות לחומרי גלם ויודעים לכוון אתכם שלא תקנו את הדברים היקרים ביותר, אלא תשלבו בין סטנדרטי ליוקרתי כך שהמראה שיתקבל יהיה מראה יוקרתי".
אדריכלים נהנים מהנחות מאוד גדולות לחומרי גלם ויודעים לכוון אתכם שלא תקנו את הדברים היקרים ביותר, (צילום: אילוסטרציה)אדריכלים נהנים מהנחות מאוד גדולות לחומרי גלם ויודעים לכוון אתכם שלא תקנו את הדברים היקרים ביותר, (צילום: אילוסטרציה) 

איך בוחרים אדריכל או מעצב ?כאשר אתם באים לבחור מעצב פנים או אדריכל, חשוב להתרשם מסגנון העבודות שלו, אם בעזרת אתר האינטרנט שלו, באתרים בהם יש חוות דעת ומקומות נוספים ברשת.

ננסה ללמוד עוד אם בעזרת ביקור במשרד או בביתו הפרטי, ואם על ידי ביקור בדירות דומות שהוא תכנן.

בפגישת הכרות חשוב לבדוק האם יש כימיה אישית.

"לא לשכוח שהוא מלווה אותך לאורך מספר חודשים והכימיה מאוד חשובה, כולל סבלנות ומקצועיות שמשדר אותו מעצב/אדריכל", מסבירה האן.

ולמי פונים, מעצב או אדריכל?
אין חשיבות בשיפוצי פנים דווקא לאדריכל", אומרת האן.

"לעיתים מעצב פנים יענה יותר טוב על הצרכים, כי הוא מתמקד בפנים.
צריך אדריכל כאשר מגדילים את המבנה, דבר הכרוך בעבודה מול רשויות.
 חשוב להתרשם מסגנון העבודות בעזרת אתר האינטרנט של האדריכל או המעצב, ביקור בביתו הפרטי ובדירות אחרות שהוא תכנן, (צילום: אילוסרטציה) חשוב להתרשם מסגנון העבודות בעזרת אתר האינטרנט של האדריכל או המעצב, ביקור בביתו הפרטי ובדירות אחרות שהוא תכנן, (צילום: אילוסרטציה) 

מעדיפים לבדעם זאת, חלק נכבד מהשיפוצים הבינוניים והקטנים נעשים ללא ליווי של איש מקצוע.

"יש אנשים שיודעים להגדיר מה הם רוצים, יודעים מה מפריע להם בבית כמו שהוא עכשיו, מה הם רוצים לשנות, ובחלק גדול של המקרים אוהבים את מה שמתקבל", אומר קבלן השיפוצים נתי יוגב.
יש שמעדיפים לשפץ לבד, יודעים להגדיר היטב את הרצונות וגם מרוצים מהתוצאה הסופית, (צילום: אילוסטרציה) יש שמעדיפים לשפץ לבד, יודעים להגדיר היטב את הרצונות וגם מרוצים מהתוצאה הסופית, (צילום: אילוסטרציה)  
אדריכל או מעצב פנים? באיזה בעל מקצוע נבחר ומתי

תגובות לכתבה

חזור מעלה